REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda wytwarza w Vrchlabi 2200 przekładni dziennie

Nowoczesna fabryka Skody w Vrchlabí, położona u podnóża Karkonoszy, wytwarza aż 2200 przekładni automatycznych dziennie.

Skrzynia biegów DQ200 Grupy Volkswagena Materiały prasowe
Skrzynia biegów DQ200 Grupy Volkswagena

Fabryka Skody w Vrchlabí, słynąca obecnie z pionierskich rozwiązań z obszaru Przemysł 4.0, obchodzi w tym roku 155. rocznicę powstania. Miejsce początkowo przeznaczone do produkcji samochodów, w 2012 roku przeszło gruntowną modernizację i zostało przekształcone w fabrykę zaawansowanych technologicznie komponentów.

1000 pracowników, 2200 przekładni DQ200

Za szybką transformację produkcji i dynamiczny rozwój lokalizacja ta została wyróżniona w 2015 roku europejską nagrodą „Fabryka Roku”. Dziś każdego dnia ok. 1000 pracowników buduje 2200 sztuk Automatycznych przekładni DQ 200.

- Fabryka w Vrchlabí odgrywa strategiczną rolę w produkcji komponentów Skody. Tutaj budujemy dwusprzęgłowe przekładnie DQ 200, które codziennie służą kierowcom milionów pojazdów Grupy Volkswagen. W ostatnich latach wprowadziliśmy do fabryki wiele nowoczesnych technologii z obszaru Przemysł 4.0 i przekształciliśmy Vrchlabí w zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny – podkreśla Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto ds. produkcji i logistyki.

- Fabryka w Vrchlabí jest obecnie jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych Grupy Volkswagen i zatrudnia około 1000 pracowników. W ubiegłym roku zespół zbudował tu ponad 538 700 przekładni DQ 200. A w tym roku przekroczymy granicę łącznie wyprodukowanych 3 milionów Automatycznych skrzyń biegów – dodaje Ivan Slimák, dyrektor fabryki w Vrchlabí.

Zobacz także: kolejne elektryczne modele Volkswagena

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Przekładnie dla wszystkich marek Grupy VW

W 2012 roku fabryka w Vrchlabí została przekształcona w miejsce służące produkcji nowoczesnych komponentów wykorzystywanych w pojazdach marek należących do Grupy Volkswagen. W ciągu zaledwie 18 miesięcy postawiono nowy budynek fabryki, a istniejące hale produkcyjne zostały kompleksowo zmodernizowane.

38 proc. Automatycznych 7-biegowych dwusprzęgłowych przekładni produkowanych w fabryce w Vrchlabí montowanych jest w samochodach marki Skoda a pozostałe 62 proc. z nich wykorzystywane jest w innych modelach Grupy Volkswagen. Skoda Auto dostarcza ponad 50 proc. skrzyń biegów do Niemiec, do pozostałych kluczowych odbiorców należą fabryki w Indiach, Polsce, Rosji, Hiszpanii, RPA i na Węgrzech.

Pionierskie technologie Przemysł 4.0

W fabryce w Vrchlabí do procesów produkcyjnych i transportu Skoda wykorzystuje innowacyjne technologie z obszaru Przemysł 4.0. Jedną z pionierskich innowacji jest wprowadzenie na terenie fabryki zaawansowanych technologicznie robotów, które wspierają pracowników w procesach wymagających dużej precyzji. Do zadań transportowych wykorzystywany jest natomiast robot w pełni autonomiczny.

Za konsekwentne wdrażanie pionierskich rozwiązań technologicznych fabryka Skody otrzymała do tej pory wiele nagród i wyróżnień. W 2015 roku otrzymała wyróżnienie "Fabryka Roku" - jedną z najbardziej prestiżowych europejskich nagród związanych z przemysłem.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA