REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda zapowiada "coś dużego"

Od dłuższego czasu mówi się, że Skoda zamierza zaprezentować przedstawiciela segmentu SUV. Właśnie na fanpage`u marki pojawił się teaser, który zapowiada premierę na targach w Genewie.

Skoda planuje "coś dużego", ale na razie nie zdradza szczegółów. Do wyobraźni przemawiają natomiast wielkie drzwi garażowe, których zdjęcie z logiem Skody pojawiły się na Facebooku. Tuż za nimi skrywa się podobno nowy model, którego poznamy bliżej już za miesiąc.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o tym, że Skoda planuje wprowadzić na rynek model Kodiak, który powstanie na bazie płyty podłogowej MQB. Niektóre źródła mówią, że samochód będzie nawiązywał technologicznie do drugiej generacji modelu Tiguan.

Pełnowymiarowy SUV Skody będzie oferowany w wersji pięcio- i siedmioosobowej, a długość jego nadwozia będzie wynosić 4,75 metra.

W Genewie pojawi się najprawdopodobniej wersja koncepcyjna, a produkcyjna zadebiutuje dopiero jesienią w Paryżu. Podczas marcowych targów miała się pojawić także nowa odsłona modelu Roomster, ale kilka tygodni temu auto zostało skreślone przez aferę "Dieselgate".

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA