Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda zapowiada "coś dużego"

Od dłuższego czasu mówi się, że Skoda zamierza zaprezentować przedstawiciela segmentu SUV. Właśnie na fanpage`u marki pojawił się teaser, który zapowiada premierę na targach w Genewie.

Skoda planuje "coś dużego", ale na razie nie zdradza szczegółów. Do wyobraźni przemawiają natomiast wielkie drzwi garażowe, których zdjęcie z logiem Skody pojawiły się na Facebooku. Tuż za nimi skrywa się podobno nowy model, którego poznamy bliżej już za miesiąc.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o tym, że Skoda planuje wprowadzić na rynek model Kodiak, który powstanie na bazie płyty podłogowej MQB. Niektóre źródła mówią, że samochód będzie nawiązywał technologicznie do drugiej generacji modelu Tiguan.

Pełnowymiarowy SUV Skody będzie oferowany w wersji pięcio- i siedmioosobowej, a długość jego nadwozia będzie wynosić 4,75 metra.

W Genewie pojawi się najprawdopodobniej wersja koncepcyjna, a produkcyjna zadebiutuje dopiero jesienią w Paryżu. Podczas marcowych targów miała się pojawić także nowa odsłona modelu Roomster, ale kilka tygodni temu auto zostało skreślone przez aferę "Dieselgate".

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

REKLAMA