REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda zapowiada nowego SUV-a - pierwsze szkice

Nowy model Skody powstanie z przeznaczeniem na rynek chiński, gdzie marka radzi sobie coraz lepiej. Mamy pierwsze szkice miejskiego SUV-a.

Skoda - SUV dla Chin
Skoda - SUV dla Chin

Skoda opublikowała pierwsze szkice swojego nowego modelu. To miejski SUV, który powstał specjalnie z myślą o potrzebach kierowców chińskich miast.

W Chinach uzupełni on gamę SUV-ów Skody, obok już dostępnych tam modeli Kodiaq i Karoq. Trzeci SUV marki swoją premierę będzie świętował tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Pekinie.

Po wprowadzeniu na rynek modeli Kodaiq i Karoq, ofensywa czeskiej marki w segmencie SUV wchodzi na kolejny poziom. Teraz Skoda przeniosła swój język stylistyczny do miejskiego SUV-a, który będzie wzmacniał jej ofertę na wciąż nienasyconym rynku chińskim.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda - SUV dla Chin
Skoda - SUV dla Chin

Premierowy pokaz nowego SUV-a Skody będzie stanowił jedno z głównych wydarzeń tegorocznej edycji targów w Pekinie. Przy projektowaniu modelu, styliści uwzględnili specyficzne oczekiwania i preferencje chińskich klientów w zakresie stylistyki i wyposażenia pojazdu.

W nowym modelu grill i reflektory tworzą jedną, zwartą formę. Wcięcie wyrzeźbione w dolnej partii drzwi rozciąga się ku tylnej osi, wzmagając optyczny efekt szerokich nadkoli. Pas tylni oraz tylne światła mają charakterystyczne dla aut marki, "kryształowe" kształty.

REKLAMA

Skoda - SUV dla Chin
Skoda - SUV dla Chin

Po pierwszym kwartale 2018 roku, marka może pochwalić się ponad trzydziestoprocentowym udziałem rynkowym w segmencie SUV-ów w Chinach. Skoda odgrywa na tym rynku bardzo ważną rolę, która wraz z pojawieniem się nowego modelu w ofercie powinna tylko wzrosnąć.

Do Chin trafia obecnie co czwarty nowy samochód marki. W 2017 roku wynik dostaw wyniósł 325 tys. samochodów - to najlepszy wynik od momentu, kiedy marka powróciła na ten rynek w 2007 roku.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA