Skoda ze "starą" Fabią na rajdowe trasy

Skoda wciąż pracuje nad całkowicie nową, rajdową Fabią R5, dlatego też w tym roku na rajdowe trasy wystawia nieco już podstarzałą, ale za to w pełni sprawdzoną Fabię Super 2000. Nie oznacza to jednak, że jest bez szans.

Skoda Fabia Super 2000
Skoda Fabia Super 2000
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

W tym sezonie priorytetem czeskiego zespołu są prace rozwojowe nad nową wersją rajdowej Fabii, powstającej według wymogów homologacyjnych rajdowej grupy R. Niemniej używana dotychczas Fabia Super 2000 – najlepszy samochód rajdów IRC i jeden z najbardziej utytułowanych w całej 112-letniej historii Skody – nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

W tym roku fabryczny zespół Skody będzie brał udział w wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy z duetem fińskim Esapekka Lappi/Janne Ferm i niemieckim Sepp Wiegand/Frank Christian. Rajd Łotwy, druga z trzech rund ERC Ice Masters, odbędzie się w dniach 31 stycznia - 2 lutego. Nerwy i umiejętności kierowców zostaną przetestowane na szutrowych, łotewskich drogach.

Skoda Fabia R5 jest opracowywana obecnie w centrali w Mladá Boleslav. Zgodnie z nowymi wymogami FIA, napędzana będzie turbodoładowaną jednostką o pojemności 1,6 l.

- Wejście do klasy R5 to logiczny kolejny krok dla naszej marki. Spodziewamy się, że nasz nowy samochód będzie homologowany w połowie 2015 roku – podsumowuje Hrabánek, dyrektor Skoda Motorsport.

Zobacz także:
REKLAMA