Skody GreenLine – ekologicznie!

Skoda Superb GreenLine
Skoda Superb GreenLine
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wersje GreenLine charakteryzują się oszczędnością w zużyciu paliwa oraz zmniejszoną emisją CO2 i szkodliwych substancji. Oba auta napędzane są oszczędnymi silnikami wysokoprężnymi. Pod maską Fabii znajduje się jednostka 1.4 TDI, a  Superba - 1.9 TDI.

Dopłata do Fabii GreenLine w porównaniu z wersją Style, na której jest oparta, wynosi 4 200 zł. Natomiast Superb Greenline jest droższy od odmiany Comfort o 1830 zł.

Różnice w odniesieniu do wersji standardowej Škody Fabia Style i Škody Superb Comfort związane są z obniżeniem wagi samochodu i poprawieniem aerodynamiki.

Oba modele z serii GreenLine posiadają kilka cech wspólnych: 5-stopniową przekładnię mechaniczną z dłuższymi przełożeniami, obniżony współczynnik oporu powietrza (obniżone zawieszenie w Fabii o 15 mm, a w Superbie o 16 mm), spoiler na pokrywie bagażnika oraz specjalne opony o niższym oporze toczenia. Zamiast koła zapasowego w bagażniku znajdziemy zestaw naprawczy.

Ekologiczna Fabia dysponuje mocą 80 koni mechanicznych, co pozwala jej na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 13,2 lub 13,7 sekundy (wersja kombi) oraz osiągnięcie prędkości 170 km/h. Ważniejsze od osiągów jest jednak symboliczne zapotrzebowanie na paliwo. Dla hatchbacka i kombi średnie zużycie paliwa to 4,1 l/100 km. Przy tym wytwarzają one jedynie 109 gram CO2 na kilometr.

Z kolegi Superb dysponuje mocą 105 koni mechanicznych, rozpędza się do 100 km/h w czasie 12,3 sekundy i kończy przyspieszanie przy prędkości 193 km/h. Jego średnie zużycie oleju napędowego to 5,1 l/100 km, a średnie emisja CO2 - 136 g/km.

Źródło: Skoda

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA