REKLAMA

Słynne londyńskie taksówki w Polsce!?

Taksówka TX4
Taksówka TX4

 

W tym tygodniu w celach pokazowych przybyła do Polski pierwsza w pełni wyposażona taksówka, czyli model TX4 w wersji LHD. Poza Londynem, samochody te są już obecne od lat w każdym większym brytyjskim mieście.

LTI podwoiła w tym roku moc produkcyjną, otwierając nową fabrykę w Szanghaju. Ponieważ wszystkie komponenty i istotne rozwiązania techniczne są sprowadzane z Europy, a w Szanghaju odbywa się jedynie montaż, samochód będzie tańszy o około 12% od wersji tego samego modelu produkowanej w Wielkiej Brytanii.

Jacek Kurowski - przedstawiciel LTI w Polsce - mówi, że samochód z nowej linii niczym nie różni się od obecnych pojazdów z Anglii. Szanse dla naszych taksówek na nowych rynkach są wielkie, ponieważ po raz pierwszy obydwie linie w Anglii, jak i w Chinach będą produkować wersję LHD.

TX4 ma pięć miejsc siedzących dla pasażerów, każde wyposażone w pasy bezpieczeństwa, i wydzieloną kabinę kierowcy, dającą pasażerom podwyższoną wygodę oraz prywatność. Samochód posiada w standardzie także niezbędne rozwiązania dla niepełnosprawnych, łącznie z wysuwaną rampą i miejscem do przypięcia wózka inwalidzkiego.

Silnik auta, jak i wszystkie podzespoły mają wytrzymywać ciągłą pracę przez 24 godziny dziennie. Używane na wyspach taksówki trafiają do komisów po pięciu latach eksploatacji z przebiegiem często powyżej 1 mln kilometrów.

Jakkolwiek samochód sławi się kolorem czarnym, oferowana jest pełna gama kolorów. Do napędu taksówki wykorzystywany jest 2,4-litrowy Diesel, spełniający normę Euro IV i osiągający moc 75 kW przy 4000 obr/min oraz maksymalny moment obrotowy 240 Nm przy 1800 obr/min.

TX4 w mieście zużywa średnio 8,8 l/100 km. Do wyboru są 5-biegowa mechaniczna lub automatyczna skrzynia biegów. Jako specjalistyczny samochód do przewożenia pasażerów, TX4 spełnia wszelkie normy UE wchodzące w życie w najbliższych latach.

Cena samochodu mieści się w widełkach od 26 900 euro netto dla wersji podstawowej "Bronze" do 28 700 euro netto dla wersji "Gold".

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA