REKLAMA

Smart Forease – Paris Motor Show 2018

Smart obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji, na salonie samochodowym w Paryżu, marka prezentuje efektowny koncept o nazwie Smart Forease. Auto napędzane jest silnikiem elektrycznym.

Smart Forease - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Smart Forease - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Salon samochodowy w Paryżu jest miejscem, w którym Smart świętuje swoje 20. już urodziny. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy model tego samochodu, ciężko pracującego na miano kultowego, zjechał z taśm montażowych już dwie dekady temu.

Smart Forease jest idealnym prezentem, jaki projektanci sprawili fanom marki. Efektowny koncept nawiązuje do innych ciekawych modelu, jak Crossblade z 2001 roku czy Forspeed z roku 2011.

I tym właśnie odwołaniem do modeli sprzed lat producent łączy przeszłość z przyszłością. A ta stoi pod znakiem elektryczności, bo taki właśnie charakter, a dokładniej mówiąc – napęd, mieć będą przyszłe modele Smarta.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że Smart Forease prezentuje się znakomicie. Jest mikro roadsterem, z krótką przednią szybą, całkowitym brakiem dachu i efektownymi garbami za fotelami kierowcy i pasażera.

W kabinie, do której prowadzą drzwi z wysoko umieszczonymi klamkami, uwagę zwraca nietypowa, „ucięta” kierownica oraz dwa nieduże ekrany w miejscu środkowych kratek nawiewu.

Auto przeznaczone jest do miasta. Ma napęd elektryczny zapożyczony z modelu Smart EQ Fortwo Cabrio. Warto w tym miejscu dodać, że w najbliższych latach Smart stanie się całkowicie „elektryczną” marką. Tak stało się już w USA, Kanadzie i Norwegii, a w Europie do roku 2020.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA