Smart – z konceptem we Frankfurcie

Smart Forvision
Smart Forvision
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Piszemy "kolejną", bo już jedną oglądaliśmy wiosną w Genewie - w Szwajcarii debiutował model Forspeed. Nowy komcept nazywa się Forvision. W koncepcyjnej zapowiedzi nowego Smarta Daimler wykorzystał wiele technologii, które ciężko powiązać z produkcyjnym modelem. Felgi zrobiono z plastiku, co pozwala na uszczknięcie po 3 kilogramy masy z każdego koła, w porównaniu z zastosowaniem felg aluminiowych. Makymalnie odelżono również resztę konstrukcji - przedział pasażerski i drzwi zrobiono z żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem węglowym. Masa elementów wykonanych z tego materiału jest o połowę lżejsza od ich stalowych i o 30 % lżejsza od aluminiowych odpowiedników.

Oczywiście nie mogło zabraknąć elektrycznego napędu, który w tym przypadku wspierany jest przez baterie słoneczne, zamontowane na dachu.

Produkcyjny model powinien pokazać się w przyszłym roku. Ile z tych kosmicznych technologii zostanie w nim zaadaptowane? To się jeszcze okaże. Auto będzie efektem współpracy Daimlera z Nissanem-Renault i będzie dzielić płytę podłogową z nowym Renault Twingo.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA