REKLAMA

Sport i ekologia – Volvo C30 od HEICO SPORTIV

Volvo C30 1.6D DRIVE HEICO SPORTIV
Volvo C30 1.6D DRIVE HEICO SPORTIV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 134 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto zmieniło się przede wszystkim na zewnątrz. Pakiet stylistyczny obejmuje nowy, wydatny spoiler w przednim zderzaku oraz dolną dokładkę tylnego zderzaka z miejscem na cztery końcówki układu wydechowego.

Tuner nie zapomniał o reszcie programu obowiązkowego, instalując we wnękach kół Volvo duże felgi aluminiowe oraz obniżając nadwozie o 30 mm. Klient może wybierać pomiędzy obręczami o rozmiarze 18 lub 19 cali, pomalowanymi w zależności od życzeń, w jednym z trzech kolorów.

Firma HEICO SPORTIV popracowała także nad silnikiem C-trzydziestki. Seryjna jednostka napędowa z pojemności 1.6 litra rozwija moc 109 koni mechanicznych, a system start/stop oraz układ odzyskiwania energii z hamowania, przyczyniają się do tego, że jej zużycie paliwa wynosi średnio jedynie 3,9 litra na 100 km.

Po wizycie u HEICO moc silnika wzrasta do 125 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy zwiększa się z 240 do 280 Nm. Tak przygotowane auto przyspiesza do 100 km/h w czasie 9,2 sekundy, co jest o 2,1 sekundy lepszym czasem niż w przypadku auta fabrycznego. Prędkość maksymalna to 200 km/h. Tuner nie podaje jedynie "nowego" zapotrzebowania na paliwo.

We wnętrzu Volvo mogą pojawić się skórzane lub aluminiowe wstawki, a w układzie przeniesienie napędu - mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu.

Volvo C30 1.6D DRIVe od HEICO SPORTIV - do pooglądania na zbliżających się targach tuningowych w Essen.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA