Sportowa Artega powraca! - Targi Frankfurt 2015

Artega wypuściła w 2006 roku sportowy model GT. Silnik i skrzynia z Golfa R32 i sportowe nadwozie spodobały się publice. Mimo to, niemiecka manufaktura gdzieś zaginęła. Teraz powraca z nowym modelem Scalo.

Artega Scalo
fot. autogespot.com

Artega Scalo mocno przypomina wyglądem poprzednika - GT. Nic dziwnego, Artega to niewielka firma, która nie ma wystarczających środków na tworzenie nowych konstrukcji, tym bardziej, że niedawno borykała się z poważnymi problemami finansowymi.

REKLAMA

Niestety Scalo nie będzie produkcją seryjną. Artega podaje, że powstanie zaledwie 12 sztuk tego modelu. Nadwozie Scalo zostało zbudowane z karbonowych kompozytów, z tyłu posiada aktywny spoiler, a w nadkolach widnieją 20-calowe felgi. W stosunku do GT - Scalo ma więcej wlotów powietrza, odpowiadających za chłodzenie.

Największe zmiany zaszły w jednostce napędowej. 3,6-litrowe V6 z VW zostało zastąpione dwoma motorami elektrycznymi o łącznej mocy 402 KM. Moc przekazywana jest na tylne koła i katapultuje Artegę do 100 km/h w czasie 3,6 s. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Na jednym ładowaniu można przejechać do 402 km.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA