Sportowa Kia w przyszłym roku

Na razie wiele informacji nie jest potwierdzonych, ale te, które pojawiają się w formie plotek brzmią obiecująco. Kia z tylnym napędem? Bierzemy w ciemno!

Kia
Kia GT Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód opracowywany jest w Kii pod kodowym oznaczeniem CK, miejmy jednak nadzieję, że produkcyjna wersja dostanie bardziej finezyjną nazwę. O stylistykę raczej nie mamy się co martwić, bo nad projektem będzie z pewnością czuwał znakomity Peter Schreyer. To on nakreślił stylistykę takich aut, jak Kia Optima,  Sorento, Sportage, a wcześniej Audi TT, A3 czy Volkswagen New Beetle. Odważne zapowiedzi mówią o modelu, który ma być bezpośrednim konkurentem Audi A5 Sportback i BMW Serii 4 GranCoupe.

Nowy samochód Kii ma być mniejszy od Hyundai'a Genesis Coupe i charakteryzować się nadwoziem sedan oraz tylnym napędem. Sportowy model będzie oferowany z silnikami o pojemności 2,0-; 2,2- i 3-litrowym. Sportowy sedan będzie powstawał w Południowej Korei, a cała produkcja jest zaplanowana na 60 tys. sztuk.

W 2011 roku Kia zaprezentowała studyjny model GT. Auto wyposażone było w turbodoładowany silnik 3,3 l V6 o mocy 390 KM. Czy nowy sportowy sedan będzie korzystał z rozwiązań przedstawionych w GT Concept? Tego dowiemy się być może pod koniec 2016 roku.

REKLAMA