Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Sportowe coupe od Toyoty i Subaru jeszcze w tym roku

Prezes Fuji Heavy Industries - firmy, do której należy Subaru - ogłosił w wywiadzie dla tokijskiej gazety że efekt współpracy Toyoty I Subaru w postaci sportowego coupe, o którym mówi się od pewnego czasu, jeszcze w tym roku zostanie pokazany światu.

Mori Ikuo twierdzi, że testy weszły w fazę końcową i auto przechodzi ostatnie poprawki. Ma trafić do sprzedaży pod koniec roku i będzie "bardzo wygodne i oszczędne".

Jako źródło napędu modelu, którego nazwy jeszcze nie podano, posłuży dwulitrowy, turbodoładowany bokser o mocy 260 KM. Będzie on połączony z sześciobiegową skrzynią manualną, a moc przekazywana będzie na tylną oś.

 źródło: tokyo-np.co.jp, ft86club.com

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  'Gość' napisał(-a):Jakoś Audi TT, Nissan 370Z i Porsche 911 świetnie się sprzedają.Nieodrodny następca Celiki ("nieodrodny" oznacza "mocno zapóźniony", co najmniej o dekadę) może znaleźć się w tym samym szeregu co "Tetetka", więc szansę ma. Wymieniłem natomiast modele coupe, zbudowane na podwoziach aut popularnych (np. Megane I i Astra II coupe) lub nawet miejskich (Ford Puma i Opel Tigra) - które nawet znajdowały nabywców i pojawiały się na drogach, ale... ich następców w prawdziwym wydaniu coupe nie uświadczysz (obecnie jako trzydrzwiowe sport hatch). Co innego drogie coupe w rodzaju Nissana 370Z i Porsche 911 - to propozycja dla ludzi majętnych, którzy idą do salonu po lanserski "wózek" - bo ich stać
  airmatic, 2011-01-06 21:45:15
 • avatar
  zgłoś
  Jakieś źródło może?
  ~Samuraj, 2011-01-06 21:42:04
 • avatar
  zgłoś
  'airmatic' napisał(-a):Odpowiem pytaniem na pytanie: a dlaczego z rynku odpłynęły niemal w tym samym czasie Opel Tigra (i Calibra), Ford Puma (i Cougar) i prawdziwe, pierwsze Megane Coupe? Nikt ich nie potrzebuje "na zawsze", choć każdy chciałby poderwać na takie swoją pierwszą dziewczynę/przyszłą żonę. Tylko że po udanym podrywie trzeba je sprzedać z dużą utratą wartości, by kupić pospolitego hatchbacka do wożenia np. dziecięcego wózka lub fotelika ("zwykłe" Megane czy Forda Fiestę 5 d). A przestrzeń życiowa dla teściów?Klientów na auta z nadwoziem coupe już nie widać? Nieeee, bo na podryw, nocne wyścigi i do wożenia potomstwa najlepiej nadaje się... zagazowane BMW 525 .Jakoś Audi TT, Nissan 370Z i Porsche 911 świetnie się sprzedają.
  ~Gość, 2011-01-06 21:14:15
 • avatar
  zgłoś
  Z Calibrą coś tam ostatnio kombinowali, więc niewykluczone, że coś się święci, natomiast co do aut, które wymieniłeś ... . Marketing i myślenie marki to jedno, a myślenie klienta i chęć nawiązania do tego co dobre i już powoli kultowe to drugie. :/
  ~Samuraj, 2011-01-06 00:25:31
 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj' napisał(-a):Czemu nie zrobili następców tych modeli?Odpowiem pytaniem na pytanie: a dlaczego z rynku odpłynęły niemal w tym samym czasie Opel Tigra (i Calibra), Ford Puma (i Cougar) i prawdziwe, pierwsze Megane Coupe? Nikt ich nie potrzebuje "na zawsze", choć każdy chciałby poderwać na takie swoją pierwszą dziewczynę/przyszłą żonę. Tylko że po udanym podrywie trzeba je sprzedać z dużą utratą wartości, by kupić pospolitego hatchbacka do wożenia np. dziecięcego wózka lub fotelika ("zwykłe" Megane czy Forda Fiestę 5 d). A przestrzeń życiowa dla teściów?Klientów na auta z nadwoziem coupe już nie widać? Nieeee, bo na podryw, nocne wyścigi i do wożenia potomstwa najlepiej nadaje się... zagazowane BMW 525 .
  airmatic, 2011-01-05 22:52:18
 • avatar
  zgłoś
  'Samuraj' napisał(-a):Czemu nie zrobili następców tych modeli? :/Bo woleli wydawać kasę na F1.
  ~Gość, 2011-01-05 22:22:10
 • avatar
  zgłoś
  Tylko jeszcze ciekawe jak się będzie ostatecznie nazywać. Ja osobiście od dawna czekam na następcę Celici i jakoś doczekać się nie mogę. Tak samo z Suprą. Czemu nie zrobili następców tych modeli? :/ Myślę, że ten model nazwą jakoś inaczej, ale poczekamy zobaczymy.
  ~Samuraj, 2011-01-05 18:57:09
 • avatar
  zgłoś
  Mnie jak najbardziej przywołuje na myśl wszelkie odwołania do legendarnego samuraja koncernu Toyoty, czyli Lexusa LFA. Na dodatek przypomina świetne Celiki, poprzedzające nieudaną "okularnicę" z 1995 roku (te z chowanymi reflektorami). Nareszcie piękna Toyota, nad którą jednak zastanawiano się za długo (a w salonach wciąż jej nie ma). Mało tego, to coupe pokazuje środkowy palec imitacjom coupe w rodzaju Megane czy Scirocco, które tak naprawdę są tylko ostrzej narysowanymi odmianami plebejskich hatchbacków
  airmatic, 2011-01-04 22:47:01
 • avatar
  zgłoś
  Wreszcie będzie nowa Celica i SVX.
  ~Gość, 2011-01-04 20:55:02
 • avatar
  zgłoś
  Czyli będzie nosić znaczek Toyki, ale pod maską będzie siedział bokser? Swoją drogą wygląda całkiem całkiem. Trochę przypomina Shinari.
  ~Samuraj, 2011-01-03 19:07:40
 • avatar
  zgłoś
  Taka wieść przyszła prosto z Japonii.
  auto motor i sport, 2011-01-03 09:22:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij