REKLAMA

Sportowe kombi – Insignia OPC

Opel Insignia Sports Tourer OPC
Opel Insignia Sports Tourer OPC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie, jak u sedana, sercem kombi jest 325-konny silnik 2.8 V6 turbo. Wytwarza on 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i podobno ma fantastyczną ścieżkę dźwiękową. Silnik współpracuje z sześciostopniową przekładnią mechaniczną i zapewnia autu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,3 sekundy i prędkość maksymalną 250 km/h.

Aby zapewnić jak najlepsze właściwości jezdne, mocne kombi Opla otrzymało stały napęd na cztery koła z elektrycznie sterowanym tylnym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, zwanym eLSD. Ten sam mechanizm świetnie spełnia swoje zadania na przykład w Saabie 9-3X.

Insignia Sports Tourer OPC będzie dostępna również z adaptacyjnym zawieszeniem FlexRide, które nie tylko dostosowuje się do sytuacji na drodze i stylu jazdy, ale także do preferencji kierowcy. Kierujący mogą wybrać pomiędzy trzema różnymi trybami jazdy: tryb standardowy jako ustawienia bardzo komfortowe, specjalny tryb Sport oraz tryb OPC dla uzyskania optymalnych osiągów.

Najlepszą wizytówką Insignii OPC jest fakt, że pokonała ona próbę wytrzymałości przejeżdżając 10 tysięcy km po słynnym torze Nurburgring. Za kierownicą auta zasiadał między innymi były kierowca Formuły 1 - Jacky Stewart. "Insignia OPC przejechała bardzo szybkim tempem 487 okrążeń w ciągu 12 dni. To potwierdziło jej niezawodność" - twierdzi Hans Demant z Opla.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA