Sportowiec jutra?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na żywo 2+2-miejscowy koncept obejrzeć będzie można za niecałe dwa tygodnie podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. BMW stworzyło auto łączące ze sobą drogowe zdolności aut spod znaku M ze zużyciem paliwa i troską o środowisko znaną z nowoczesnych, małych samochodów. Jak wyjaśnia producent, jest to ekstremalne podejście do tematu BMW EfficientDynamics.

Pojazd BMW napędzany jest zestawem składającym się z 3-cylindrowego silnika diesla i dwóch silników elektrycznych. Produkują one wspólnie maksymalnie 356 KM (262 kW) mocy, aż 800 Nm momentu obrotowego i napędzają wszystkie cztery koła.

BMW zapewnia, że pojazd ten może przyspieszać do 100 km/h w 4,8 sekundy, jego prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h, a zużycie paliwa ma wynieść jedyne 3,76 l/100 km w cyklu mieszanym. Energia odzyskiwana podczas hamowania magazynowana jest w specjalnych akumulatorach litowo-polimerowych. Pozwalają one na przejechanie ok. 50 km bez używania silnika diesla. W razie potrzeby można naładować je ponownie korzystając ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Czas potrzebny do pełnego naładowania to jedynie 2,5 godziny.

Zapraszamy do odwiedzenia obszernej galerii zdjęć i obejrzenia krótkiego filmu z wypowiedziami twórców tego niezwykłego dzieła.

 

Zobacz również:
REKLAMA