Sportowiec z trzema osiami!

Covini C6W
Covini C6W

Covini to niewielka firma, zajmująca się wdrażaniem różnych innowacji, designem i wytwarzaniem części na zamówienie innych. Na swoim koncie ma m.in. projekt stylistyczny ultra lekkiego helikoptera Dragon Fly, czy supersportowego Chevroleta Callaway C7.

Od trzech lat jej konstruktorzy pracują nad prototypem supersamochodu z trzema osiami. Według nich dodatkowa para kół zwiększa skuteczność hamowania, komfort jazdy i stabilność.

Covini C6W oparte jest na solidnej ramie kratownicowej i ma dwie przednie osie skrętne. Centralnie umieszczony, 4,2-litrowy silnik V8 wytwarza 440 konie mechaniczne mocy przy 6400 obr/min i maksymalny moment obrotowy o wartości 470 Nm przy 2700 obr/min. Pozwala on na wstąpienie do coraz mniej elitarnego klubu aut, które przekraczają prędkość 300 km/h.

W stylistyce nadwozia C6W, wykonanego z włókna węglowego, można dostrzec zapożyczeń z Ferrari, czy Jaguara XJ220. Samochód waży tylko 1150 kg, ma 4180 mm długości, 1990 mm szerokości i jedynie 1080 mm wysokości.

A jaka przyszłość czeka Covini C6W? Według nas jest mało prawdopodobne, że ten dziwny sportowiec trafi do produkcji. Ale może się też zdarzyć tak, że C6W zapoczątkuje modę na samochody trzykołowe... Jak zwykle, czas pokaże!

Źródło: Covini

Zobacz również:
REKLAMA