Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Sprawdź ciśnienie na stacjach Statoil

opona Niedopompowana opona

"Prawidłowe ciśnienie w oponach warunkuje przyczepność naszego samochodu na drodze, a w okresie jesienno-zimowym nabiera ono szczególnego znaczenia. Dlatego w tym roku, oprócz konieczności regularnego sprawdzania ciśnienia w oponach, chcielibyśmy również przypomnieć polskim kierowcom o nadchodzącej zimie i konieczności wymiany opon" - mówi Iwona Jabłonowska, organizator akcji z Michelin Polska.

Warto pamiętać, że aż 6% śmiertelnych wypadków na drogach szybkiego ruchu powodowanych jest złym stanem ogumienia. Nieprawidłowe ciśnienie powoduje zaś zmniejszenie przyczepności, wydłużenie drogi hamowania i znacząco zwiększa ryzyko eksplozji opony. Oprócz niebezpieczeństwa wypadku, niedopompowane opony negatywnie wpływają również na zużycie paliwa i emisję spalin.

Dodatkowym elementem tegorocznej akcji będzie "Patrol Dobrego Ciśnienia", który będzie krążył po ulicach Poznania, Trójmiasta oraz Białegostoku. Kierowcy będą mogli w każdej chwili zatrzymać Patrol, który na miejscu sprawdzi i uzupełni ciśnienie w oponach ich samochodów. Specjalny samochód serwisowy będzie wyposażony w kompresor i niezbędne narzędzia pomiarowe.

W 2008 r. Michelin i Statoil przebadały 9158 samochodów, z czego 71% miało nieprawidłowy poziom ciśnienia w oponach. Akcji towarzyszył "Rajd Dobrego Ciśnienia", który dowiódł, że jadąc na oponach z niewystarczającym poziomem ciśnienia zużywamy średnio o 0,3 litra benzyny więcej na każde 100 przejechanych kilometrów.

Z badania świadomości kierowców przeprowadzonego przez Pentor w czerwcu bieżącego roku wynika, że najczęściej stosowaną czynnością pozwalającą zmniejszyć zużycie paliwa (67%) jest właśnie dbałość o prawidłowe ciśnienie w oponach. Regularny pomiar ciśnienia w oponach jest także jedną z podstawowych zasad tzw. ecodrivingu, czyli ekonomicznej jazdy.

Michelin i Statoil współdziałają w ramach Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Partnerami akcji "Ciśnienie pod kontrolą", podobnie jak w ubiegłym roku, jest Policja oraz Polski Czerwony.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Choćby taka, że był test w "Motorze" tego jak świetnie działają te kompresory. W niektórych wahania tego co pokazują a jak jest naprawdę są bardzo dużo. Myślę, że chodzi tu również o uświadomienie ludziom aby sprawdzali częściej ciśnienie i aby pokazać im jak bardzo jest to ważne. Nie zapominajmy o tym, że na pewno jest to też reklama firmy Michlein i Statoil.
  Karol_Fazer, 2009-10-03 22:14:34
 • avatar
  zgłoś
  Ja rozumiem jak ktoś jeździ na flaku to zasługuje na potępienie ale w tych 70% nieprawidłowego napompowania kół pewnie z 50% to były błędy rzędu 0,1bara które zmienia się w zależności od temp. otoczenia.I co to za akcja skoro na tej samej stacji mogę sobie sam zmierzyć to ciśnienie 365/7/24 w roku ?
  ~Krs, 2009-10-02 14:40:04
 • avatar
  zgłoś
  W dniach od 12 do 16 października 2009 roku odbędzie się „Tydzień Dobrego Ciśnienia", podczas którego na 30 stacjach Statoil w całej Polsce, pracownicy Michelin i Statoil będą sprawdzać ciśnienie w oponach.
  auto motor i sport, 2009-10-02 11:05:16
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij