Sprawdź kto jest najlepszym kierowcą świata!

Ranking kierowców Castrola
Ranking kierowców Castrola

Projekt jest adaptacją piłkarskiego narzędzia Castrol Rankings na potrzeby motoryzacji. System bierze pod uwagę rezultaty osiągane przez kierowców na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy w celu stworzenia wiarygodnego porównania najlepszych zawodników. Niezależnie od tego czy są to wyścigi Formuły 1, NASCAR, WRC czy IndyCar, fani i eksperci z całego globu mogą teraz co tydzień porównywać swoich ulubionych kierowców.

Tylko w Castrol Rankings koło w koło i zderzak w zderzak mogą ze sobą rywalizować mistrzowie F1 i najlepsi kierowcy rajdowi. Dzięki temu fani sportów motorowych po raz pierwszy w historii mogą mieć absolutną pewność czy król wyścigów NASCAR Jimmie Johnson spisuje się lepiej niż mistrz rajdowy Sebastien Loeb albo czy as IndyCar Dario Franchitti jest bardziej efektywny od Lewisa Hamiltona. Wystarczy odwiedzić stronę www.castroldriverrankings.com.

Przy obliczaniu pozycji każdego kierowcy w rankingu bierze się pod uwagę jego rezultat w danym wyścigu, rangę zawodów, w jakich go osiągnął i długość trasy, jaką musiał przebyć podczas rywalizacji. Dodatkowe punkty można uzyskać za zaliczenie najszybszego okrążenia, prowadzenie przez cały wyścig czy uzyskanie znaczącej przewagi nad następnym rywalem.

Ranking będzie uaktualniany w odstępach tygodniowych. Co ciekawe, kibice mogą sami tworzyć rankingi dla kierowców z danej dyscypliny czy określonego kraju.

Na szczycie rankingu kierowców, który na specjalnej konferencji prasowej przedstawił David Coulthard, znajdują się Jenson Buton, Sebastian Vettel oraz Sebastian Loeb. Pierwszy Polak w zestawieniu to Robert Kubica, okupujący 35 pozycję. Za nim, na 417 miejscu widnieje wicemistrz świata JWRC Michał Kościuszko, a kolejny Polak to Michał Sołowow (586 miejsce).

REKLAMA
REKLAMA