Sprzedaż praw do produkcji Vipera - pierwsze oferty

Dodge Viper SRT10
Dodge Viper SRT10

Jeszcze nie tak dawno szef Chryslera - Bob Ardelli - potwierdził, iż chęć sprzedaży praw do produkcji Vipera spotkała się z dużym zainteresowaniem firm, nie tylko amerykańskich. Nie ujawnił jednak kto był zainteresowany ofertą, ale wiadomo, że wśród nich znalazły się dwie amerykańskie firmy tuningowe - Saleen i Roush.

Jak wiadomo, obydwaj tunerzy mają odpowiednie warunki do tego, by pomieścić u siebie całą linię produkcyjną ręcznie składanego auta, którego montaż znajduje się obecnie w Detroit, gdzie pracuje 110 osób. Wiadomo już, że do Chryslera wpłynęły trzy konkretne oferty kupna praw do wytwarzania Dodge'a Vipera, nadal jednak amerykański koncern milczy, kim są potencjalni kontrahenci.

Bob Nardelli zapewnia jednak, że koncern nie chce zawieść fanów i ludzi związanych z jadowitym Dodge'em, dlatego priorytetem koncernu będzie oddanie produkcji auta w najbardziej odpowiednie ręce.

Można się tylko domyślać, iż dwie z trzech firm, które złożyły swoje propozycje handlowe, to Sallen i Roush. Trzecim kontrahentem może być firma pochodząca z Indii, Chin lub Rosji. Jak tłumaczy Dave Cole - analityk rynku motoryzacyjnego - kupno Vipera od koncernu Chrysler nie będzie drogim zabiegiem, a do tego bardzo opłacalnym dla firm ze wspomnianych państw.

Dzięki tej transakcji, wchodzące dopiero co na arenę międzynarodową marki samochodowe z dużym kapitałem, mogłyby zrobić z Vipera własną "wizytówkę", która pomogłaby im zaistnieć na rynku motoryzacyjnym i wypromować inne ich modele.

Jeśli Chrysler rzeczywiście postanowi ostatecznie sprzedać prawa do produkcji Dodge'a Vipera, to oznacza, że zakończy się wyjątkowa, 17-letnia historia produkcji ponad 25 000 egzemplarzy dwóch generacji jednego z najbardziej spektakularnych i legendarnych aut sportowych Ameryki - samochodu, który już za życia stał się prawdziwym klasykiem.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA