SsangYong Korando e-Motion – premiera elektrycznego SUV-a

SsangYong Korando wzbogacił się właśnie o w pełni elektryczną odmianę e-Motion. SUV wejdzie na polski rynek już wiosną 2022 roku.

SsangYong Korando e-Motion fot. materiały prasowe
SsangYong Korando e-Motion

SsangYong zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model. Jest nim Korando e-Motion, SUV o długości blisko 4,5 metra, który oferuje przestronne wnętrze i spory bagażnik, liczący 551 litrów pojemności. Z zewnątrz Korando e-Motion od swojej spalinowej wersji różni się niebieskimi detalami nadwozia i zamkniętą osłoną chłodnicy.

SsangYong Korando e-Motionfot. materiały prasowe
SsangYong Korando e-Motion

Nazwa e-Motion łączy przy tym wiele znaczeń, bo oprócz tego, że "e" to "elektryczny", zaś "motion" to "ruch", to całe słowo "e-motion" można przetłumaczyć jako "emocje". Całkiem sprytnie, nieprawdaż? Przejdźmy jednak do konkretów.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

SsangYong Korando e-Motion – silnik i napęd

Za napęd SsangYonga Korando e-Motion odpowiada silnik elektryczny o mocy 140 kW (190 KM). Z kolei akumulator, gromadzący 61,5 kWh energii, pozwala na uzyskanie zasięgu ok. 340 km średnio i nawet ponad 470 km w ruchu miejskim. Póki co są to dane WLTP sprzed homologacji, a pełne dane techniczne poznamy w ciągu najbliższych tygodni przed sprzedażową premierą modelu.

Producent obiecuje przy tym możliwość szybkiego ładowania, zapewnianego przez przyłącze CCS. Naładowanie akumulatora w optymalnym zakresie od 20 do 80 proc. zajmować ma tylko 33 minuty.

SsangYong Korando e-Motionfot. materiały prasowe
SsangYong Korando e-Motion

Poza tym Korando e-Motion, mimo zastosowania elektrycznego napędu, zapewnia wszechstronność, jakiej klienci oczekują od samochodu typu SUV. Model ma bodaj największy w klasie prześwit sięgający 177 mm, wysokie kąty natarcia i zejścia oraz umożliwia holowanie przyczepy o masie do 1,5 tony.

REKLAMA

SsangYong Korando e-Motion – ceny

Premiera elektrycznego Korando e-Motion na rynku polskim została zaplanowana na wiosnę 2022 roku. Pełna specyfikacja wraz z cennikiem zostaną opublikowane w późniejszym okresie.

SsangYong Korando e-Motionfot. materiały prasowe
SsangYong Korando e-Motion

Dodajmy, że Korando e-Motion dołączy do gamy modeli z napędem konwencjonalnym, do której należą:

  • kompaktowy SUV Tivoli w dwóch długościach,
  • SUV Korando,
  • terenowy Rexton,
  • pick-up Musso (z krótką i długą przestrzenią załadunkową).

zobacz galerię

REKLAMA