REKLAMA

SsangYong Korando znowu w salonach

SsangYong Korando
SsangYong Korando
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 85 600 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsze co można o nim powiedzieć to to, że w przeciwieństwie do poprzednika może się podobać. Nadwozie zaprojektowane przy współpracy z Giorgetto Giugiaro nie odrzuca od pierwszego wejrzenia, tak jak pierwsze Korando, które już mogliśmy oglądać w salonach koreańskiej marki.

Nowe Korando ma też na zupełnie nowy napęd - dwulitrowy silnik e-XDi200 o mocy 175 KM, ze zużyciem paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 6,0l/100km oraz emisją CO2 o wartość 157g/km. Jednostka napędowa oferowana jest z manualną oraz automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów. Według planów producenta za jakiś czas dołączy do niego słabszy diesel oraz silnik benzynowy. Auto można kupić w wersjach z napędem na przednią oś albo 4 koła. W normalnych warunkach cały moment obrotowy przekazywany jest na koła przednie. Jednak, gdy tylko przednie opony zaczynają tracić przyczepność, moc przekazywana jest również na tylne koła.

Producent obiecuje, że Korando będzie sprawnie radzić sobie również poza ubitym podłożem. Pomóc mu w tym ma prześwit 180 mm, kąt natarcia 22,8 stopnia, kąt zjazdu 28,2 stopnia i kąt rampowy 18,5 stopnia. SsangYongiem można też wjechać do wody, o ile nie ma ona więcej niż 30 cm głębokości.

Auto w podstawowej wersji wyposażenia, z manualną skrzynią biegów i napędem na przednią oś kosztuje w salonie 86 800 zł. Najdroższa wersja z napędem na wszystkie koła kosztuje 110 900 zł. Szczegółowy cennik znajduje się tutaj - link.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA