SsangYong Rexton G4 - polskie ceny

SsangYong Rexton G4 wchodzi do sprzedaży w Polsce. Znamy pełny cennik tego dużego, 4,85-metrowego SUV-a.

SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4

SsangYong jest producentem, który zmienił parę lat temu swój wizerunek. Wcześniej znany z budowania solidnych aut opartych na konstrukcjach m.in. Mercedesa (SsangYong Musso), po drodze wyśmiewany za kontrowersyjną stylistykę niektórych modeli (SsangYong Rodius), teraz próbuje podbić rynek ładnie skrojonymi SUV-ami, jak Tivoli czy wcześniej Korando.

REKLAMA

SsangYong Rexton G4 (G4 w nazwie oznacza "Generation 4") to propozycja w segmencie dużych SUV-ów. Trzeba przyznać, że styliści odrobili lekcje, bo sylwetka wpisuje się w obecne trendy i nie odstrasza potencjalnych klientów.

Nowa generacja SsangYonga Rextona ma 485 cm długości, 196 cm szerokości i 286,5 cm rozstawu osi. Jest więc dłuższa od poprzednika aż o 15 cm, a szersza o 6 cm, przy rozstawie osi większym o 3,5 cm. Pozwala to na uzyskanie przestronnej kabiny, która pomieści nawet siedem osób.

REKLAMA

REKLAMA

SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4

Nowy Rexton G4 jest SUV-em, któremu bliżej do terenówki. Ze względu choćby na nadwozie osadzone na ramie czy opcjonalny napęd 4x4 z reduktorem. Pod tym względem dość blisko mu do Toyoty Land Cruiser, ale przy znacznie niższej cenie. O tym za moment.

Przy 5-miejscowej konfiguracji i załadowaniu bagażnika do linii okien nowy Rexton G4 może przewieźć 784 litry bagażu. Złożenie foteli i zapakowanie auta po dach umożliwia przewiezienie 1977 litrów. Trzeci rząd siedzeń można zamówić za kwotę 4 tys. złotych.

Rexton G4 napędzany jest na tylną oś, opcjonalnie na obie osie, przy umieszczeniu silnika z przodu. Dostępne są dwie jednostki napędowe. Bazową jest benzynowy motor o pojemności 2 litrów, mocy 225 KM i momencie obrotowym o maksymalnej wartości 350 Nm. Tutaj napęd przekazywany jest na tylną oś za pomocą sześciostopniowej skrzyni manualnej.

REKLAMA

SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4

Drugą jednostką napędową jest silnik Diesla o pojemności 2,2 litra, mocy 181 KM i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który współpracuje z manualną 6-biegową przekładnią lub 7-stopniowym automatem. Standardowo napędzana jest tylna oś, ale za dopłatą 10 tys. złotych otrzymamy napęd 4x4 z reduktorem. Z takim zestawem nowy Rexton G4 może pociągnąć przyczepę z hamulcem ważącą nawet 3 tony.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, w nowym Rextonie G4 znaleźć można m.in. sześć poduszek powietrznych (w wersjach wyposażenia wyższych od bazowej poduszek jest dziewięć) oraz wiele systemów elektronicznych, m.in. 

  • ARP (Anti Rollover Protection), 
  • HDC (Hill Descend Control), 
  • AEB (Autonomous Emergency Braking), 
  • FCWS (Forward Collision Warning System), 
  • LDW (Lane Departure Warning), 
  • TSR (Traffic Sign Recognition), 
  • BSD + LCA (Blind Spot Detection + Lane Change Assist)
  • RCTA (Rear Cross-Traffic Alert) - system monitorowania ruchu pojazdów z tyłu.

REKLAMA

REKLAMA

SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4

Oprócz tego wyposażenie wyższych wersji obejmuje oświetlenie strefy wokół pojazdu, LED-owe światła przeciwmgielne, system doświetlania zakrętów, podgrzewane i wentylowane fotele, 9,2-calowy wyświetlacz HD zgodny z Apple Car Play i Android Auto, system kamer 360 st. 3D, dwustrefową automatyczną klimatyzację z systemem jonizującym i  systemem kontrolującym dostęp powietrza z zewnątrz, gniazda USB i 220 V w drugim rzędzie siedzeń czy podgrzewaną kierownicę.

Cena bazowego modelu benzynowego to 109 900 zł, a w przypadku diesla jest to kwota 129 900 zł. Co ważne, producent udziela na nowy model gwarancji na 5 lat z limitem 150 000 km.

REKLAMA