SsangYong Rexton G4 w Polsce

SsangYong wprowadza do polskiej oferty nowy model, którym jest duży SUV Rexton G4. Oficjalna premiera zaplanowana jest na salon samochodowy we Frankfurcie.

SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

SsangYong wprowadza do polskiej oferty nowy model, którym jest duży SUV Rexton G4. Oficjalna premiera zaplanowana jest na salon samochodowy we Frankfurcie.

REKLAMA

SsangYong jest producentem, który zmienił parę lat temu swój wizerunek. Wcześniej znany z budowania solidnych aut opartych na konstrukcjach m.in. Mercedesa (SsangYong Musso), po drodze wyśmiewany za kontrowersyjną stylistykę niektórych modeli (SsangYong Rodius), teraz próbuje podbić rynek ładnie skrojonymi SUV-ami, jak Tivoli czy wcześniej Korando.

SsangYong Rexton G4 (G4 w nazwie oznacza "Generation 4") to propozycja w segmencie dużych SUV-ów. Na pierwszym oficjalnym zdjęciu widać, że styliści odrobili lekcje, bo sylwetka wpisuje się w obecne trendy i nie odstrasza potencjalnych klientów.

Nowa generacja SsangYonga Rextona jest dłuższa od poprzednika aż o 15 cm, a szerszy o 6 cm, przy rozstawie osi większym o 3,5 cm. Pozwala to na uzyskanie przestronnej kabiny, która pomieści nawet siedem osób.

Przy 5-miejscowej konfiguracji i załadowaniu bagażnika do linii okien nowy Rexton G4 może przewieźć 784 litry bagażu. Złożenie foteli i zapakowanie auta po dach umożliwia przewiezienie 1977 litrów.

Napęd Rextona G4 odbywa się na tylną oś, opcjonalnie na obie osie, przy umieszczeniu silnika z przodu. Jednostką napędową jest silnik Diesla o pojemności 2,2 litra i mocy 181 KM, który współpracuje z manualną 6-biegową przekładnią lub 7-stopniowym automatem. Z takim zestawem nowy Rexton G4 może pociągnąć przyczepę z hamulcem ważącą nawet 3 tony.

REKLAMA

REKLAMA

SsangYong Rexton G4
SsangYong Rexton G4

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, w nowym Rextonie G4 znaleźć można m.in. 9 poduszek powietrznych oraz wiele systemów elektronicznych, m.in. ARP (Anti Rollover Protection), HDC (Hill Descend Control), AEB (Autonomous Emergency Braking), FCWS (Forward Collision Warning System), LDW (Lane Departure Warning), TSR (Traffic Sign Recognition), BSD + LCA (Blind Spot Detection + Lane Change Assist) czy RCTA (Rear Cross-Traffic Alert) - system monitorowania ruchu pojazdów z tyłu.

Oprócz tego wyposażenie obejmuje dodatkowe oświetlenie strefy wokół pojazdu, LED-owe światła przeciwmgielne, system doświetlania zakrętów, podgrzewane i wentylowane fotele, 9,2-calowy wyświetlacz HD zgodny z Apple Car Play i Android Auto, system kamer 360 st. 3D, dwustrefową automatyczną klimatyzację z systemem jonizującym i  systemem kontrolującym dostęp powietrza z zewnątrz, gniazda USB i 220 V w drugim rzędzie siedzeń czy podgrzewaną kierownicę.

Cena bazowego modelu to 129 900 zł, więcej szczegółów dotyczących poziomów wyposażenia i dopłat za opcje pojawi się we wrześniu tego roku. Co ważne, producent udziela na nowy model gwarancji na 5 lat z limitem 150 000 km.

Oficjalna premiera SsangYonga Rextona G4 odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie. W Polsce auto będzie zaprezentowane szerokiej publiczności podczas targów WARSAW MOTO SHOW w Nadarzynie pod koniec października i będzie dostępne do sprzedaży w listopadzie 2017.

Zobacz także:
REKLAMA