REKLAMA

Ssangyong Korando na pierwszych zdjęciach

Na salonie samochodowym w Genewie zadebiutuje nowa generacja Ssangyonga Korando.

Ssangyong Korando 2019 Materiały prasowe
Ssangyong Korando 2019

Producent z Korei opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Ssangyonga Korando. Kompaktowy SUV pojawi się najpierw w Korei, gdzie pod koniec lutego będzie miał swoją gorącą premierę, a następnie czeka go europejski debiut na salonie samochodowym w Genewie.

Co wiemy o nowej generacji Ssangyonga Korando? Jeśli chodzi o stylistykę, wyraźnie widoczna jest inspiracja i bliskie związki „rodzinne” z większym Ssangyongiem G4 Rextonem. Czwarta już generacja Korando jest jednak wizualnie znacznie nowocześniejsza od pokazanego już w 2017 roku Rextona.

Zauważalne jest też podobieństwo do koncepcyjnego modelu e-SIV, który debiutował w Genewie rok temu, choć Korando jest utrzymany w bardziej zachowawczym stylu. Przód prezentuje się elegancko, ale brakuje mu polotu. Nawet wbudowane w zderzak lampy – podobnie jak w Mitsubishi Eclipse Cross czy Mitsubishi ASX po face liftingu – nie sprawiają, że auto wygląda specjalnie nowocześnie.

REKLAMA

Ssangyong Korando 2019 Materiały prasowe
Ssangyong Korando 2019

Inaczej jest natomiast z tyłu, głównie za sprawą lamp z bardzo oryginalnie zaprojektowanymi światłami diodowymi. Potrójne „strzałki” skierowane ku środkowi nadają prostemu skądinąd tyłowi świeżego wyglądu.

W kabinie nowego Ssangyonga Korando powiewu świeżości, jeśli chodzi o stylistykę, znów zabrakło. Jest raczej poważnie i smutno. Być może jest to kwestia brązowo-czarnej kolorystyki tapicerki. Zobaczymy i ocenimy na żywo, kiedy tylko egzemplarz pokazany w Genewie zostanie odsłonięty.

Na środku deski rozdzielczej króluje dotykowy wyświetlacz o przekątnej ekranu równej 10,25 cala. Pod nim znajdziemy panel sterowania klimatyzacją. Przed kierowcą, w miejscu tradycyjnych zegarów, najprawdopodobniej dostępny opcjonalnie, widnieje przeciętnych rozmiarów 9-calowy wyświetlacz.

Zobacz także: najbardziej awaryjne modele wg raportu TUV 2019

REKLAMA

Ssangyong Korando 2019 Materiały prasowe
Ssangyong Korando 2019

Jeśli chodzi o praktyczne rozwiązania, producent obiecuje na przykład pojemny bagażnik, który ma pojemność sięgającą imponujących 551 litrów. Opcjonalnie dostępna będzie otwierana elektrycznie klapa bagażnika.

W kwestii silników, na razie wiemy co trafi pod maskę na rynku koreańskim. Będzie to turbodiesel o pojemności 1,6 litra. W europejskim modelu zobaczyć możemy podobne jednostki, jak te oferowane w Ssangyongu Tivoli. Tam mamy benzynowe 1,6 o mocy 128 KM oraz turbodiesla 1,6 o mocy 115 KM.

Więcej szczegółów poznamy już na początku marca, kiedy rozpocznie się salon samochodowy w Genewie. SsangYong Korando będzie tam mieć swoją premierę, a my będziemy, tradycyjnie, na miejscu i przedstawimy pełną relację z targów.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA