Stabilizacja cen na stacjach paliw

materiały prasowe
A może jednak diesel?

Za benzynę 95 zapłacić należy obecnie 4,85 zł/l, co oznacza brak zmiany od zeszłego tygodnia. Olej napędowy wyceniany jest na poziomie 4,66 zł/l, czyli o 3 gr. poniżej poziomu z poprzedniego notowania. Autogaz kosztuje w sprzedaży detalicznej 2,64 zł/l, więc jego cena nie zmieniła się w porównaniu z zeszłym tygodniem.

Najtaniej benzynę zatankować można obecnie, w porównaniu z resztą Polski, na stacjach w woj. śląskim i podlaskim. Na "drugim biegunie" znalazły się z kolei opolskie i lubuskie. Podobnie rzecz się ma z olejem napędowym, najkorzystniejsze dla kierowców ceny obowiązują na Górnym Śląsku, najmniej korzystne w woj. lubuskim. Autogaz najtańszy jest przeciętnie w woj. lubelskim, a najwięcej zapłacić za niego należy w lubskim i zachodniopomorskim, jednak co ciekawe różnica między "dołem" a "górą" tabeli to w tym konkretnym przypadku tylko 9 gr.

Pewne uspokojenie panuje teraz na rynkach międzynarodowych - cena baryłki ustabilizowała się w okolicach 95-96 USD. Nie ma przesłanek do ataku na 100 USD, ale na głębszy spadek też inwestorzy ze strony popytowej pozwolić nie chcą. Umacnia się powoli w stosunku do dolara amerykańskiego polska złotówka. Można więc ostrożnie oczekiwać, że w najbliższych dniach na polskich stacjach niewiele się wydarzy.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
REKLAMA