Stabilna sytuacja Škoda Auto

Skoda Yeti
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Władze Škoda Auto przedstawiły wyniki sprzedaży samochodów w 2008 r. Pomimo ogólnie trudnej sytuacji, jaka zaistniała w ubiegłym roku, sprzedaż firmy zauważalnie wzrosła. W 2008 r. koncern Škoda Auto był największym eksporterem w Czechach z udziałem w krajowym eksporcie na poziomie 6,7%.

W 2008 r. najlepiej sprzedającymi się modelami były Škoda Octavia (w tym Octavia Tour) - 344 857 sprzedanych aut i wzrost o 11,3%, oraz Škoda Fabia - 246 561 sprzedanych pojazdów i wzrost o 5,9%. W porównaniu z rokiem 2007 samochodem, którego sprzedaż wzrosła najbardziej, był model Superb (26 645 pojazdów, wzrost o 24,9%). Na ten wynik z pewnością wpłynęło wprowadzenie w ubiegłym roku na rynek modelu Superb drugiej generacji, który okazał się największym hitem 2008 Škody.

Na wyniki finansowe znaczący wpływ miały czynniki makroekonomiczne związane z niestabilną sytuacją gospodarczą europejskich rynków. Pomimo satysfakcjonujących statystyk sprzedaży główne wskaźniki finansowe były niższe od tych uzyskanych w roku poprzednim.

Zarząd Škoda Auto podkreśla, że perspektywy na 2009 r. pozostają niepewne, a firma wciąż stoi w obliczu dużego ryzyka. Co więcej, obecna sytuacja światowej gospodarki nie pozwala na czynienie żadnych wiarygodnych i pewnych prognoz. - Mamy przed sobą wyjątkowo trudny rok - podkreśla Holger Kintscher.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA