REKLAMA

Stacje GreenWay dostępne w aplikacji Volkswagena

Za pośrednictwem aplikacji Volkswagena We Charge klienci będą mogli w przyszłości korzystać z ponad 100 000 punktów ładowania w Europie – w dalszej perspektywie ze 150 000. W ramach tej aplikacji swoje stacje ładowania udostępni też GreenWay, największa sieć szybkiego ładowania aut elektrycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

materiały prasowe

Volkswagen podchodzi do elektromobilności wielopłaszczyznowo, inwestując nie tylko w rozwój nowych modeli elektrycznych, ale i w ułatwianie ich ładowania. Poza inwestycjami infrastrukturalnymi czy oferowaniem wallboxów ID. Charger, chce ułatwić ładowanie na dostępnych publicznie stacjach za pośrednictwem aplikacji We Charge. Zapewnia ona m.in. informacje o cenie energii i dostępności ładowarki w danej chwili (wolna/zajęta). Inteligentny system wyznaczania trasy przejazdu wskazuje zarówno dostępność punktów, jak i najlepszą strategię ładowania, co ułatwia planowanie dalszych podróży. Także kierowcy korzystający z usługi ID. Charger Connect/Pro, czyli z wallboxów Volkswagena, które umożliwiają ładowanie akumulatora w domu, otrzymają poprzez We Charge dostęp do aplikacji i dodatkowych przydatnych usług internetowych, jak statystyki ładowania czy zarządzanie dostępem do ładowarki.

 

materiały prasowe
Aplikacja We Charge pozwoli sprawdzić aktualny zasięg auta, zaprogramować optymalną temperaturę we wnętrzu, czy znaleźć najbliższą stację ładowania

 

REKLAMA

Aplikacja We Charge będzie łącznikiem z nowym Volkswagenem ID.3. Pozwoli sprawdzić aktualny zasięg auta, zaprogramować optymalną temperaturę w jego wnętrzu, czy znaleźć najbliższą stację ładowania. Ponadto w aplikacji będzie można zdecydować się na wykupienie jednej z trzech taryf: Free, Go lub Plus - w każdej z nich będzie można ładować swoje auta na stacji GreenWay. Taryfy dopasowano do potrzeb różnych grup użytkowników. Podstawowa taryfa We Charge Free nie wymaga wnoszenia opłaty miesięcznej. Zapewnia ona podstawowy serwis z wykorzystaniem tylko jednej karty i jest przeznaczona głównie dla kierowców, którzy rzadko korzystają z publicznych stacji ładowania. Taryfa We Charge Go oferuje korzystniejsze ceny za każde pojedyncze ładowanie samochodu i okazuje się szczególnie atrakcyjna dla kierowców, którzy regularnie ładują auta na ogólnodostępnych stacjach. We Charge Plus to z kolei taryfa dla tych wszystkich, którzy dużo podróżują – dzięki niej, np. na stacjach IONITY w Niemczech zapłacą tylko 30 eurocentów za 1 kWh. Tacy kierowcy będą mogli więc korzystać z europejskich stacji szybkiego ładowania w bardzo korzystnych cenach.

 

materiały prasowe
Osoby, które zdecydują się na zakup ID.3 1ST, otrzymają rok bezpłatnego zasilania auta energią elektryczną do 2000 kWh lub do wartości 2780 zł. Oferta dotyczy wszystkich publicznych stacji ładowania, na których działa aplikacja We Charge VW oraz w europejskiej sieci stacji IONITY

 

REKLAMA

„Zależało nam na tym, aby osoby, które będą jeździć autami z rodziny ID. mogły w łatwy sposób korzystać z publicznych punktów ładowania samochodów w Polsce. GreenWay posiada zdecydowanie najwięcej stacji ładowania w naszym kraju. Cieszymy się, że z tych stacji będą mogli korzystać użytkownicy aplikacji We Charge” –  tłumaczy Michał Świtaj, koordynator ds. elektromobilności marki Volkswagen.  

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA