Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Startech wypuszcza Land Rovera Defender Sixty8

Jeśli komuś zwykły Defender nie odpowiada, może go nieco wyróżnić na ulicy. Land Rovera Defender Sixty8 na swój warsztat wzięła firma Startech. Oto, co z niego stworzyli.

Land Rover Defender to jedna z największych ikon motoryzacji. Legenda trwa już od ponad 70 lat w praktycznie niezmienionej formie. Kanciaste nadwozie, toporne wnętrze i znakomite właściwości w terenie - to najbardziej charakterystyczne wyróżniki tego modelu.

Ostatnio sam Land Rover, z okazji wyprodukowania 2-milionowego egzemplarza wypuścił specjalną wersję Defendera, a teraz Startech stworzył dzieło o nazwie Land Rover Defender Sixty8. Zbudowano go na bazie przedłużonej wersji 110 Station Wagon. Karoserię pokryto grafitowym lakierem z czarnymi akcentami. Czarne są grill, 18-calowe felgi, dach, lusterka i zderzaki. Elementem mocno wyróżniającym się z przodu jest metalowa osłona, z wygrawerowanym napisem Sixty8.

Do ascetycznej kabiny dodano trochę luksusu. Podgrzewane fotele sportowe obszyto wysokiej jakości, delikatną skórką (która pojawiła się też na desce rozdzielczej), na pedałach zamontowano aluminiowe nakładki, a braki w wyposażeniu standardowym wypełniono systemem audio od Alpine'a, nawigacją GPS oraz kamerą cofania.

Pod maską bez rewolucji. Defendera Startech napędza 2.2-litrowa jednostka Diesla o mocy 122 KM i 360 Nm. Auto nie poraża osiągami, bo nie o to tutaj chodzi. Krótkie przełożenia skrzyni biegów, terenowe opony BF Goodrich All-Terrain A/T i niewielka moc przekładają się przyspieszenie do setki w czasie 15.8 s i prędkość maksymalną rzędu 145 km/h.

Chętni na to auto muszą się śpieszyć, bowiem produkcja jest ograniczona zaledwie do 68 sztuk. Każdą z nich wyceniono na €67,990 za wersję 5-drzwiową oraz €69,900 za auto z siedmioma siedzeniami.

Ostatnio doszły nas słuchy, że nowy Defender ma być produkowany w Polsce, choć ta decyzja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Podobnie jak Mercedes i BMW mają swoich nadwornych tunerów, tak Land Rover nie chce być gorszy i jego "opiekunem" jest firma Startech. Jej najnowsze dzieło stworzono na bazie Defendera 110 Station Wagon.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Startech-wypuszcza-Land-Rovera-Defender-Sixty8,20273,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-07-28 10:34:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij