Startech wypuszcza Land Rovera Defender Sixty8

Jeśli komuś zwykły Defender nie odpowiada, może go nieco wyróżnić na ulicy. Land Rovera Defender Sixty8 na swój warsztat wzięła firma Startech. Oto, co z niego stworzyli.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 241 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Land Rover Defender to jedna z największych ikon motoryzacji. Legenda trwa już od ponad 70 lat w praktycznie niezmienionej formie. Kanciaste nadwozie, toporne wnętrze i znakomite właściwości w terenie - to najbardziej charakterystyczne wyróżniki tego modelu.

REKLAMA

Ostatnio sam Land Rover, z okazji wyprodukowania 2-milionowego egzemplarza wypuścił specjalną wersję Defendera, a teraz Startech stworzył dzieło o nazwie Land Rover Defender Sixty8. Zbudowano go na bazie przedłużonej wersji 110 Station Wagon. Karoserię pokryto grafitowym lakierem z czarnymi akcentami. Czarne są grill, 18-calowe felgi, dach, lusterka i zderzaki. Elementem mocno wyróżniającym się z przodu jest metalowa osłona, z wygrawerowanym napisem Sixty8.

Do ascetycznej kabiny dodano trochę luksusu. Podgrzewane fotele sportowe obszyto wysokiej jakości, delikatną skórką (która pojawiła się też na desce rozdzielczej), na pedałach zamontowano aluminiowe nakładki, a braki w wyposażeniu standardowym wypełniono systemem audio od Alpine'a, nawigacją GPS oraz kamerą cofania.

Pod maską bez rewolucji. Defendera Startech napędza 2.2-litrowa jednostka Diesla o mocy 122 KM i 360 Nm. Auto nie poraża osiągami, bo nie o to tutaj chodzi. Krótkie przełożenia skrzyni biegów, terenowe opony BF Goodrich All-Terrain A/T i niewielka moc przekładają się przyspieszenie do setki w czasie 15.8 s i prędkość maksymalną rzędu 145 km/h.

Chętni na to auto muszą się śpieszyć, bowiem produkcja jest ograniczona zaledwie do 68 sztuk. Każdą z nich wyceniono na €67,990 za wersję 5-drzwiową oraz €69,900 za auto z siedmioma siedzeniami.

Ostatnio doszły nas słuchy, że nowy Defender ma być produkowany w Polsce, choć ta decyzja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA