Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Strategiczne porozumienie Renault/Nissan i Daimlera

Daimler, Renault,  Nissan Carlos Ghosn - prezes Renault-Nissan i Dr. Dieter Zetsche - prezes Daimler AG podpisują porozumienie o współpracy strategicznej

 

Obie strony będą współpracować także w zakresie napędów o niskim zużyciu paliwa. Renault-Nissan udostępni silniki benzynowe i diesla (3- i 4-cylindrowe) Daimlerowi, który zaadaptuje i zmodyfikuje jej do charakterystyki Mercedesa. Daimler zaś dostarczy tego typu jednostki (4- i 6-cylindowe) do obecnego portofolio Infiniti. Obie strony będą współpracować nad przyszłymi silnikami beznynowymi i wysokoprężnymi. Jednym z efektów tej współpracy ma być m.in. wysoki stopień standaryzacji "niemarkowych" komponentów, co przyniesie znaczne oszczędności obu koncernom.

Firmy podejmą również współpracę przy projektowaniu następcy obecnego modelu Smart fortwo oraz nową generacją Renault Twingo.  Współpraca będzie także obejmowała rozwój elektrycznych wersji tych aut.

Strony zbliżą się we współpracy w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Pojazdy dostawcze Mercedes-Benza zostaną poszerzone od 2012 r. o nowy sanochód, który będzie dostarczać Renault a produkowany będzie w zakładzie w Maubeuge we Francji.

Ponadto Daimler AG wykorzysta mały silnik wysokoprężny oraz przekładnię Renault-Nissan w modeli Mercedes Vito.

Wszystkie wymienione elementy współpracy mają korzystnie wpłynąć na wielkość sprzedaży, lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych i obniżenie kosztów.

źródło: Renault via automotivesuppliers.pl

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Renault-Nissan poinformował, że zawarł długofalową strategiczną współpracę z koncernem Daimler AG. W ramach porozumienia nastąpi wymiana akcji pomiędzy stronami. Renault/Nissan obejmie 3,1 proc. udziałów w Daimler AG, a Daimler obejmie 3,1 proc. w Renault i 3,1 proc. w Nissanie.
    auto motor i sport, 2010-04-07 21:24:59
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij