REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Studenci Skody pracują nad nowym prototypem

Akademia Skody to projekt, który zapewnia rozwój wykwalifikowanej kadry pracowników. Co roku studenci pracują nad niezwykłym prototypem Skody.

Studenci Skody budują prototyp własnego projektu Studenci Skody budują prototyp własnego projektu

Studenci powstałej w 2013 roku Akademii Skody, działającej przy fabryce w Mladá Boleslav, mają niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w corocznym projekcie Student Concept Car i pracy nad stworzeniem autorskiego modelu Skody wspólnie z ekspertami marki. Edukacja przyszłych oraz aktualnych pracowników jest jednym z priorytetów strategii personalnej producenta.

Każdego roku uczniowie szkoły Skody budują swój pierwszy pojazd, oparty o podzespoły istniejących modeli marki. Dwa lata temu na warsztat wzięli model Karoq i przerobili na bardzo efektowny kabriolet – Skodę Sunroq. W zeszłym roku obiektem przeróbek była Skoda Kodiaq, a celem zrobienie z niej pick-upa.

Zamów e-wydanie i czytaj "auto motor i sport" bez wychodzenia z domu!

Student Concept Car - wyjątkowy projekt Akademii Skody

Od 2013 roku Skoda daje uczniom możliwość zaprojektowania i wykonania pojazdu koncepcyjnego w oparciu o jeden z modeli marki. W ubiegłym roku uczniowie stworzyli pojazd o nazwie Mountiaq, dwudrzwiowego pick-upa na bazie SUV-a Kodiaq.

Prace nad tegorocznym modelem trwają, a efekt zostanie zaprezentowany podczas specjalnej premiery w czerwcu bieżącego roku. Projekt stanowi wyjątkową okazję dla początkujących projektantów, mechaników i techników. To nie tylko świetna zabawa i ekscytujące przeżycie, ale też cenne doświadczenie zawodowe i możliwość nauki od najlepszych specjalistów Skody.

Zobacz także: Skody, które nie weszły do produkcji

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

REKLAMA

Studenci Skody budują prototyp własnego projektu Studenci Skody budują prototyp własnego projektu

Wsparcie młodych specjalistów i managerów

Skoda stawia duży nacisk na rozwój kompetencji managerskich swoich pracowników. Akademia kształci a następnie wspiera dalszy rozwój młodej kadry kierowniczej na wszystkich poziomach.

Doskonale wyszkoleni specjaliści są cennym zasobem, dlatego Skoda kładzie nacisk na jakość szkoleń w akademii stale poszerzając ofertę programową, ale także konsekwentnie realizuje projekty edukacyjne, w tym również projekt Student Concept Car, promujące młode talenty.

Studenci pracują nad projektem przez cały rok, nie tylko doskonaląc swoje umiejętności techniczne, ale także ucząc się współpracy w zespole. Motywacja, kreatywność i niesztampowe pomysły młodych uczestników projektu są dla Skody nieocenione. Dzięki prowadzeniu takich projektów marka zyskuje doskonale wyszkolonych specjalistów, którym po ukończeniu kursów oferuje współpracę.

- Dzięki naszym programom szkoleniowym i edukacyjnym promującym pracę w zespole, wymianę pomysłów oraz zastosowanie innowacyjnych technologii możemy sprostać wyzwaniom rynku motoryzacyjnego. Wiemy, że silna firma to świetnie przygotowani zawodowo i zaangażowani pracownicy, dlatego od kilku lat inwestujemy czas i środki w Akademię Skody, by być gotowym także na te wymagania, z którymi zmierzymy się w przyszłości – komentuje Alois Kauer, nowy dyrektor Akademii Skoda i patron projektu Student Concept Car.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

REKLAMA

Studenci Skody budują prototyp własnego projektu Studenci Skody budują prototyp własnego projektu

Lider w specjalistycznej edukacji zawodowej

Wysoki poziom nauczania oraz możliwości dalszego rozwoju po ukończeniu edukacji to priorytety strategii personalnej Skody. W latach 2013-2019 marka zainwestowała około 320 milionów koron czeskich, aby rozszerzyć istniejące programy szkoleniowe i zmodernizować instytucje edukacyjne.

Producent przywiązuje dużą wagę do wiedzy specjalistycznej w połączeniu z miękkimi kompetencjami, na przykład w dziedzinie pracy zespołowej. W ten sposób przygotowuje uczniów do wejścia w życie zawodowe i rozwój kariery.

Akademia Skody dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, korzysta z technologii wyznaczających trendy w dziedzinie mechaniki i inżynierii elektronicznej oraz zapewnia wykwalifikowaną kadrę ekspertów. Przywiązuje również dużą wagę do strony praktycznej, umożliwiając uczniom m.in. odbycie znacznej części zajęć praktycznych w przyszłych miejscach pracy.

Dzięki temu absolwenci znają już wszystkie aspekty produkcji pojazdów i są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w jednym z nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Dzięki rozbudowanej ofercie szkoleniowej oraz konsekwentnie prowadzonej strategii personalnej Skoda jest pionierem w zakresie specjalistycznej i profesjonalnej edukacji.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA