Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Studenci z Wrocławia swoim bolidem podbijają USA!

PWr Racing Team – czyli grupa studentów Politechniki Wrocławskiej, która swoim bolidem startuje w wyścigach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Zapasjonowani żacy biorą udział w prestiżowych zawodach i odnoszą coraz większe sukcesy. 

fot. gazetawroclawska.pl

Swoje pierwsze sukcesy w Europie mają już za sobą, startując w wyścigach na czeskich włoskich torach, gdzie w 2014 roku zasłużyli na drugie miejsce w kategorii przyśpieszenie, a w klasyfikacji ogólnej skończyli na 11 pozycji. Ale ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, to już mogą pochwalić się zdobyciem 9 miejsca w prestiżowych zawodach Formuły Student w Stanach Zjednoczonych.

W Michigan, gdzie odbywały się zawody stawiło się 120 najlepszych załóg z całego świata. Studenci z PWr Racing Team jako jeden z dwóch europejskich zespołów mieli więc zaszczyt reprezentować nasz kraj.

fot. gazetawroclawska.pl fot. gazetawroclawska.pl
   

Do zdobycia wysokiego 9 miejsca niewątpliwie przyczynił się zbudowany przez nich bolid nazwany RT-05. Ważący 215 kg i legitymujący się mocą 75 KM pojazd pozwolił na zajęcie najlepszego miejsca w historii istnienia całego teamu. Podobnie jak miało to miejsce w roku 2014, również tym razem bolid został świetnie oceniony pod kątem przyśpieszenia – PWr Racing Team zasłużyło tutaj na 5 miejsce. Komplet punktów wrocławscy studenci zebrali również w kategorii kosztorysu, a wymagające normy przeglądu technicznego nie sprawiły załodze RT-05 żadnego problemu. Niestety, nasi studenci polegli w kategorii „design”, gdzie zajęli 18 miejsce.

Nie można nie wspomnieć, ze RT-05 nie jest pierwszym bolidem zaprezentowanym przez PWr Racing Team. Na ich koncie jest już 6 podobnych maszyn, a w momencie, w którym młodzi pasjonaci motorsportu ścigali się na torze w Michigan, część zespołu pracowała już nad nowym projektem. Ma nazywać się RT-06 i być lżejszy i bardziej wytrzymały niż aktualnie wykorzystywany model.

Trzymamy kciuki za dalsze zmagania PWr Racing Team i mamy nadzieję donosić Wam o kolejnych sukcesach załogi!

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Zespół studentów Politechniki Wrocławskiej z sukcesami biorze udział w zawodach Formuły Student na całym świecie. Po udanych wyścigach w Europie, pokazali na co stać ich bolid za Wielką Wodą.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Studenci-z-Wroclawia-swoim-bolidem-podbijaja-USA,19788,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-20 12:02:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij