Stylowy mieszczuch – Aveo RS (update)

Chevrolet Aveo RS
Chevrolet Aveo RS

Wytwarzane obecnie auto zostało opracowane jeszcze przez zespół koreańskich inżynierów Daewoo i pamięta rok 2002. Trzy lata temu Aveo poddano znacznemu liftingowi, w wyniku którego otrzymało nowy przód, tył i wnętrze. Chevrolet wprowadził też nowe jednostki napędowe o pojemności 1.2 i 1.4 litra.

Ale 8 lat w produkcji jednej generacji samochodu to i tak bardzo dużo. Dlatego też amerykańska marka już dziś intensywnie pracuje nad następcą swojego auta. Potwierdzeniem tego jest właśnie koncepcyjny RS.

Pod względem stylistycznym prototypowe Aveo nawiązuje zarówno do poprzednika, jak i do nowych modeli Chevroleta ze Sparkiem i Cruzem na czele. Auto wyróżnia się więc dużą osłoną chłodnicy "przeciętą" w połowie, ładnymi reflektorami oraz charakterystycznym przetłoczeniem (znanym z obecnego modelu) biegnącym od drzwi kierowcy do tylnych nadkoli.

Z tyłu uwagę przyciąga podwójna końcówka wydechu po środku oraz duża tylna szyba o trójkątnym zakończeniu. Oczywiście, Aveo RS porusza się na dużych, aż 19-calowych felgach aluminiowych.

Wewnątrz auta możemy także odnaleźć misz-masz stylów znanych z Cruze'a i Sparka. Identyczna jak w tym pierwszym jest więc konsola środkowa, natomiast zestaw wskaźników został jakby żywcem przejęty z małego Chevroleta.

Samochód napędzany jest 1,4-litrowym, czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 138 koni mechanicznych.  Z jednostką napędową współpracuje sześciobiegowa przekładnia mechaniczna. 

Nowe Aveo w wersji produkcyjnej światło dzienne ujrzy w 2011 roku. Oby, podobnie jak Spark i Cruze, nie różniło się zbytnio od konceptu!

 

REKLAMA
REKLAMA