Sub G1 – typ nieokreślony

Nie jest to zresztą pierwsze podejście tego producenta do tematu. Sub G1 to już trzecia kombinacja dostępna na rynku. G1 charakteryzuje się niską masą własną - całość waży jedyne 330 kg. W środku znajdziemy miejsce dla jednej tylko osoby; na tablicy zegarów umieszczono prędkościomierz i obrotomierz (pochodzące z motocykla Suzuki). G1 jeździ na sporych, bo aż 18-calowych felgach aluminiowych w ciemno-matowym kolorze.

Co ciekawe, aby legalnie poruszać się w ruchu miejskim tym tworem, wystarczy prawo jazdy kat. A, gdyż G1 rejestrowany jest jako motocykl. Napęd przekazywany jest na tylne koło poprzez łańcuch. Konstrukcja oparta jest na ramie przestrzennej i charakteryzuje się niezwykle równym rozkładem masy: po 50% na przód i tył.

To "amerykańskie dziwadło" mierzy 3200 mm długości, 1760 mm szerokości i 1000 mm wysokości. Z motocykla Suzuki pochodzi jednostka napędowa, generująca 135 koni mechanicznych mocy przy 9500 obr/min i 105 Nm przy 7500 obr/min. Zważywszy na niską masę własną, G1 powinien być jednym z bardziej żwawych pojazdów na drogach; brak jednak oficjalnych danych.

Cena Suba G1 kształtuje się na poziomie 80 tysięcy dolarów. Pozostaje jedno pytanie - czy oryginalność jest warta tych pieniędzy?

Źródło: Producent

REKLAMA