Subaru Forester 2008

Subaru Forester 2008
Subaru Forester 2008
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 156 767 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Subaru Forester to niewielki SUV bazujący na rozwiązaniach technicznych modelu Impreza. Trzecia generacja tego wyrośniętego kombi trafiła właśnie do japońskich dilerów Subaru. Nowy Forester jest 110 mm wyższy i 45 mm szerszy od poprzednika, a rozstaw osi został powiększony o 90 mm. Wszystko w celu zapewnienia większego komfortu, przestrzeni dla pasażerów oraz jeszcze pewniejszego prowadzenia auta.

Stylizacja nadwozia zrywa z pudełkowatymi kształtami poprzednich generacji i na szczęście nie jest kopią modelu Impreza. Całość wygląda świeżo i oryginalnie. Linia okien bocznych przypomina trochę japońsko-francuskie trio - Mitsubishi Outlander, Citroen C-Crosser i Peugeot 4007. Deskę rozdzielczą z charakterystyczną "falą" przeniesiono niemal bez zmian z Imprezy. Jest ergonomiczna, a obsługa poszczególnych elementów nie nastręcza żadnych problemów.

Wnętrze ma zapewnić wysoki komfort podróżowania piątce pasażerów. Nawet tym podróżującym na środku tylnej kanapy powinno być wygodnie. Do szeregu praktycznych zalet Forestera zaliczyć można rozkładane na płasko oparcia przednich foteli, przycisk składający tylną kanapę, czy praktyczny schowek między fotelami mieszczący dokumenty formatu A4. Zastosowanie z tyłu wielowahaczowego zawieszenia nowego typu pozwoliło na wygospodarowanie większej przestrzeni w bagażniku, który teraz jest również głębszy.

W gamie dwa silniki benzynowe, oczywiście z przeciwsobnym układem cylindrów typu bokser. Pierwszy osiąga 150 KM, mocniejszy ma już 230 KM. Opcjonalnie dostępny będzie bezkluczykowy sysytem zapłonu z przyciskiem start/stop. Nie mogło zabraknąć symetrycznego stałego napędu na obie osie, oraz systemu Subaru Intelligent Drive. Dzięki niemu możemy wybrać jeden z trzech trybów pracy (Intelligent, Sport oraz Sport Sharp), który sterując pracą przepustnicy silnika, zawieszenia i skrzyni biegów odpowiednio dostosuje ich pracę do panujących warunków drogowych.

Oficjalna premiera najnowszego Forestera odbędzie się podczas styczniowych targów NAIAS w Detroit. W Polsce nowy Subaru Forester pojawi się najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku.

MotoTarget

Zobacz także:
REKLAMA