Subaru Impreza 2017 oficjalnie w Nowym Jorku

Nowe Subaru Impreza w końcu odsłoniło swoją twarz na targach w Nowym Roku. Piąta odsłona japońskiego modelu całkowicie zmieniła swój wygląd. 

Subaru Impreza 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 633 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka tygodni temu Subaru zaprezentowało pierwszy teaser nowej Imprezy, a wczoraj podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku odsłonięto oficjalnie nową generację tego modelu.

Największą nowością w zaprezentowanym Subaru Impreza jest wykorzystanie nowej płyty podłogowej Subaru Global Platform. Japończycy zapowiadają, że odświeżony model ma sztywniejszą konstrukcje, jest bardziej komfortowy, bezpieczniejszy i dostarczy jeszcze więcej frajdy z jazdy, dzięki obniżonemu środkowi ciężkości.

W porównaniu z poprzednim modelem nowa Impreza jest trochę urosła, co wpłynie na ilość miejsca we wnętrzu. Zmieniono także wygląd deski rozdzielczej oraz kokpitu. Samochód upodobnił się do pozostałych modeli z gamy Subaru. W najbogatszej wersji centrum sterowania będzie się znajdować w ośmiocalowym ekranie dotykowym.

Auto będzie oferowane na rynku amerykańskim z silnikami typu bokser o pojemności dwóch litrów. Przeprojektowana jednostka jest lżejsza i mocniejsza niż przedtem. Teraz oferuje 152 KM w podstawowej wersji. Napęd jest przekazywany stale na cztery koła dzięki systemowi Symmetrical AWD. Jednostka będzie współpracowała z bezstopniową skrzynią biegów Lineatronic oferującą tryb ręczny z siedmioma wirtualnymi przełożeniami.

Nowa generacja Subaru Imprezy trafi do salonów w USA w drugiej połowie tego roku. Dotychczasowa generacja Imprezy była sprzedawana w Polsce wyłącznie w wersji WRX STI. Niewiadomo jeszcze, jakie będą losy nowego modelu.

Zobacz także:
REKLAMA