Subaru Impreza WRC Colina McRae trafi pod młotek

H&H Classics wystawia na aukcję egzemplarz Subaru Imprezy WRC z roku 1997, którym startował legendarny Colin McRae. Samochód został zbudowany przez firmę Prodrive.

H&H Classics
Subaru Impreza WRC '97 Colin McRae

W dniu 14 października w Imperial War Museum odbędzie się aukcja, na której zostanie wystawiony na sprzedaż egzemplarz rajdowego Subaru Imprezy WRC z roku 1997. To tym autem startował m.in. w Rajdzie Monte Carlo legendarny Colin McRae z pilotem Nicky Gristem. Wyjątkowy egzemplarz posiada podwozie o numerze seryjnym 001. McRae wraz z pilotem wygrali w sezonie 1997 pięć rajdów, co dało na koniec sezonu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Samochód został zbudowany przez brytyjską firmę Prodrive, która po sezonie 1997 sprzedała go włoskiemu zespołowi, rywalizującemu w mistrzostwach Włoch. Następnie Subaru Impreza WRC trafiło do Irlandii. Tam auto miało dokończyć swój żywot, jednak zostało uratowane przez anonimowego kolekcjonera. Człowiek ten poprosił o pomoc firmę Prodrive, która odbudowała samochód. 

Subaru Impreza WRC 1997 roku może osiągnąć na październikowej aukcji cenę pomiędzy 175 tys., a 200 tys. funtów brytyjskich.

Zobacz również:
REKLAMA