Subaru Impreza - debiut wersji europejskiej

Doczekaliśmy się kolejnej generacji Subaru Imprezy. Czym wyróżnia się ten zgrabny hatchback z opcjonalnym stałym napędem na cztery koła?

Subaru Impreza
Subaru Impreza

A no właśnie napędem. Nie często zdarza się żeby w klasie kompaktów można było kupić auto napędzane na obie osie - Impreza będzie konkurowała m.in. z Volkswagenem Golfem, Fordem Focusem i Oplem Astrą. Napęd Symmetrical All-wheel Drive będzie dostępny z najmocniejszym silnikiem, czyli benzynową jednostką napędową typu boxter o pojemności 2 litrów i mocy 156 KM.

Natomiast Subaru Impreza z silnikiem 1.6 o mocy 115 KM będzie miała jedynie napęd na przednie koła. Co ciekawe w każdej wersji silnikowej dostępna będzie w standardzie przekładnia bezstopniowa Lineatronic CVT.

REKLAMA

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Imprezę wyposażono w systemy bezpieczeństwa znane z innych modeli marki, między innymi z Subaru Levorga. W skład pakietu Subaru Eyesight będą wchodziły automatyczny hamulec awaryjny, aktywny tempomat z funkcją hamowania, system ostrzegający o samochodzie w martwym punkcie lusterek wstecznych, asystent pasa ruchu oraz funkcję wykrywającą zmęczenie.

REKLAMA

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Wnętrze Subaru Imprezy jest teraz większe, a to za sprawą tego, że została ona zbudowana na nowej globalnej płycie podłogowej - korzysta z niej już m.in. model XV. Dzięki temu rozstaw osi wzrósł o 25 mm i pasażerowie maja więcej miejsca na nogi. Kabina jest także szersza o 35 mm niż w poprzedniku, co także nie jest bez znaczenia dla przestrzeni we wnętrzu.

REKLAMA

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Dzięki nowej platformie podłogowej konstrukcja Imprezy jest znacznie bardziej sztywna, a samochód jest szerszy i niższy (o 10 mm) co powinno poprawić jakość prowadzenia się auta. Bagażnik natomiast po złożeniu oparcia kanapy zmieści 1280 litrów bagażu, co jest wynikiem lepszym o 70 l od tego jaki osiąga Opel Astra.

REKLAMA

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Nowe są także deska rozdzielcza, wykończenie wnętrza oraz system multimedialny z radioodtwarzaczem DAB i funkcjami ułatwiającymi łączność ze smartfonem - Apple CarPlay i Android Auto.

Niestety nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące pełnej listy wyposażenia, danych technicznych oraz cen i wersji wyposażenia, ale spodziewamy się że producent już niedługo ujawni takie informacje.

REKLAMA