Subaru Impreza - niższa, sztywniejsza, zwinniejsza

Subaru Impreza nowej generacji pojawi się na salonie samochodowym we Frankfurcie. Producent uchylił jednak już teraz rąbka tajemnicy.

Subaru Impreza 2017
Subaru Impreza 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 633 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Następca obecnego Subaru Imprezy jest od niedawna obecny na rynku amerykańskim. Jego europejska wersja pojawi się jesienią, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Kompaktowe Subaru zachowa swój charakter, zyskując m.in. nowoczesne systemy bezpieczeństwa.

REKLAMA

Nowe Subaru Impreza będzie tradycyjnie dostępne z czterocylindrowym silnikiem typu bokser oraz napędem na cztery koła Symmetrical AWD. Osadzony jednak będzie na nowej platformie, nazwanej Subaru Global Platform, która zapewnić ma aż o 70 proc. większą sztywność i o 40 proc. lepszą absorbcję energii podczas zderzenia.

Impreza będzie osadzona o 5 milimetrów niżej, niż obecny model. Ma to, według zapewnień producenta, poprawić prowadzenie i zwiększyć zwinność samochodu w zakrętach. Nowe mają być też doznania płynące z bardziej bezpośredniego układu kierowniczego.

W kabinie europejskiej wersji najprawdopodobniej znajdziemy to samo, co w modelu na rynek amerykański. Uwagę zwraca duży ekran centralny, sterujący systemem informacyjno-rozrywkowym oraz drugi, mniejszy, ponad nim.

Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, w standardzie znajdzie się technologia Eyesight, która współpracuje z układem awaryjnego hamowania, aktywnym tempomatem czy asystentem pasa ruchu.

Co do jednostek napędowych, producent nie zdradził jeszcze szczegółów. Prawdopodobnie jednak pod maskę trafi unowocześniony silnik 1,6 (aktualnie o mocy 114 KM) oraz 2-litrowa jednostka o mocy 150 KM, dostępna w ofercie amerykańskiej. Dokładne informacje poznamy jednak bliżej daty premiery.

Zobacz także:
REKLAMA