Subaru Levorg STI Sport - to tylko wygląd

Dla fanów ekstremalnych modeli ze znaczkiem STI mamy złą wiadomość. Nie doświadczymy w tym modelu ponad 300-konnego silnika. Zamiast tego Japończycy poprawili kilka detali, które mocno wpływają na całokształt.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 159 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Subaru zaprezentowało właśnie model Levorg w wersji STI Sport. Nie jest to jednak pełnowymiarowe STI z 300-konnym silnikiem pod maską. Zamiast tego wprowadzono kilka modyfikacji w wyglądzie zewnętrznym oraz wyposażeniu.

Subaru Levorg - Z genami WRX - Pierwsza Jazda (Przeczytaj)

Na początek samochód otrzymał bodykit, który sprawia, że Levorg wygląda bardzo agresywnie. Zmieniono przednie zderzaki, grill, a całość postawiono na 18-calowych kołach. Auto jest dostępne w nowym kolorze WR Blue Pearl, a wnętrze można wyposażyć w bordową tapicerkę z czarnym wykończeniem. Do tego wszędzie pojawiają się znaczki STI.

W kwestii silnika nie doszło do żadnych radykalnych zmian. Model jest oferowany z jednostkami turbo o pojemności 1.6 (168 KM) oraz 2.0 (296 KM). Obie jednostki są dostępne ze skrzynią CVT, a napęd jest standardowo przekazywany na obie osie.

W specjalnej wersji STI Sport poprawiono właściwości jezdne. W głównej mierze poprzez zastosowanie nowych amortyzatorów Bilstein DampMatic II oraz wprowadzono zmiany w układzie kierowniczym.
Samochód pojawi się jeszcze tego lata w japońskich salonach. Nie wiemy jeszcze, czy specjalna wersja będzie również dostępna dla klientów w Europie. Subaru Levorg STI Sport to ciekawa propozycja dla osób poszukujących rodzinnego samochodu o sportowym wyglądzie.

REKLAMA