Subaru Poland Rally Team gotowy do walki

Subaru Poland Rally Team, SPRT, Impreza, Kajetanowicz, Baran
Subaru Poland Rally Team
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 114 159 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oto co podczas prezentacji zespołu powiedzieli członkowie załogi i prezes Subaru Import Polska, dyrektor Subaru Poland Rally Team - Witold Rogalski:

REKLAMA

Kajetan Kajetanowicz: Bez wątpienia uśmiechnęło się do nas szczęście - dzięki naszym Partnerom możemy rywalizować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2010. Bardzo chcemy wykorzystać możliwości, jakie daje nam Subaru Poland Rally Team oraz nasi wyjątkowi Partnerzy. Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uzyskiwać doskonałe wyniki i godnie reprezentować barwy Zespołu. Naszą bronią będzie Subaru Impreza w barwach marki paliw LOTOS Dynamic, olejów premium LOTOS Quazar, Subaru Import Polska, STP, Klonex, Keratronik oraz SJS. Samochodem opiekować się będzie ta sama co w ubiegłym roku ekipa mechaników, której trzonem jest Symtech Racing. Nasz Zespół wykonał ogromną pracę przed sezonem i wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani przed startem do pierwszej rundy RSMP. Jestem przekonany, że z moją partnerką - Subaru Imprezą będziemy stanowili dynamiczną.

Jarek Baran: Doświadczenia zbierane przeze mnie od kilkunastu lat absolutnie nie zmieniają mojego podejścia do kolejnych sezonów. Każdy rok jest dla mnie nowym, sportowym wyzwaniem i z niecierpliwością oczekuję nadchodzących chwil spędzonych w samochodzie rajdowym. Sezon rozpoczynamy już niebawem dobrze znanym klasykiem - Rajdem Elmot, który zarówno ja, jak i Kajetan, wygrywaliśmy wielokrotnie. W kalendarzu RSMP pojawiły się także dwa rajdy rozgrywane poza granicami naszego kraju. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ starty w imprezach poza Polską pozwalają nam rozwijać się i szlifować swoje umiejętności. Tegoroczny sezon mistrzostw Polski zapowiada się jako pełny ciekawych sportowo wydarzeń. Mamy nadzieję, że wspólnie dostarczymy naszym Partnerom oraz Kibicom wielu emocjonujących chwil i powodów do radości.


Witold Rogalski, prezes Subaru Import Polska, dyrektor Subaru Poland Rally Team: Subaru jest obecne na polskiej scenie sportów motorowych już od ponad 10 lat. W okresie tym nasz zespół wielokrotnie zdobywał najwyższe laury w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Niezmiernie się cieszę, że do grona znanych partnerów Zespołu dołączyły tak znakomite firmy jak Lotos Oil i Lotos Paliwa. Wiedza zdobyta przez nas podczas rajdów jest wyjątkowo cenna, szczególnie w Polsce, gdzie drogi przypominają najtrudniejsze odcinki specjalne. Starty praktycznie seryjnym samochodem pozwalają nie tylko na przeżywanie sportowych emocji, ale także na zbieranie cennych doświadczeń zaangażowanym Partnerom. Doświadczeń, z których później będą mogli korzystać nasi wspólni klienci, poruszający się po tychże drogach.

 

Specyfikacja auta na sezon 2010:
-moc maksymalna - 280 KM
-moment obrotowy - 575 Nm
-ECU (elektronika silnika) - Symtech Racing
-diff ECU (elektronika dyfrów) - Symtech Racing
-pojemność silnika - 1997,8 ccm
-turbo - Symtech Racing, zwężka 33 mm
-skrzynia biegów - kłowa Symtech/Modena
-sprzęgło - Symtech Racing
-napęd - na 4 koła
-waga - 1365 kg
-zawieszenie - Symtech Racing
-hamulce - AP Racing
-opony - BF Goodrich
-felgi - Evo Corse (asfalt 8'' x18'', szuter 7'' x15'', śnieg 5'' x16'')
-przyspieszenie 0-100 km/h - 4,0 s
-prędkość maksymalna - 219 km/h
-zużycie paliwa - w warunkach rajdowych 60 l /100 km, na odcinkach dojazdowych 20 l /100 km

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010:
1. Rajd Elmot (Świdnica) 16-18 kwietnia
2. Rajd Lotos (Gdańsk) 14-16 maja
3. Rajd Polski (Mikołajki) 4-6 czerwca
4. Rajd Bohemia (Czechy) 2-4 lipca
5. Rajd Rzeszowski (Rzeszów) 6-8 sierpnia
6. Rajd Warszawski 3-5 września
7. Rajd Koszyc (Słowacja) 17-19 września
8. Rajd Dolnośląski (Kłodzko) 8-10 października

Zobacz również:
REKLAMA