Subaru WRX STI S208 - więcej mocy

Subaru zaprezentowało nowe limitowane serie modeli BRZ oraz WRX STI, które oficjalnie pojawią się na salonie w Tokio. 

Subaru WRX STI S208
Subaru WRX STI S208
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 800 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jeśli chodzi o Subaru BRZ STI Sport (na zdjęciu poniżej), fani nie powinni spodziewać się wzrostu mocy, bo modyfikacje są raczej kosmetyczne. Najbardziej w oczy rzuca się kolor o nazwie Cool Grey Khaki. BRZ STI Sport będzie za to jeszcze lepiej jeździć, bo specjalnie dla tej limitowanej serii zmianom poddano nastawy zawieszenia i zwiększono sztywność nadwozia.

REKLAMA

Co ciekawe, sprzedaż limitowanej serii nie odbędzie się na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Producent zorganizuje specjalną loterię, która wyłoni szczęśliwców spośród tych, którzy wyrażą swoje zainteresowanie. A będzie ich niewielu, bo auto we wspomnianym wyżej kolorze powstanie w zaledwie stu egzemplarzach.

REKLAMA

REKLAMA

Subaru BRZ STI Sport
Subaru BRZ STI Sport

Przejdźmy teraz do drugiej nowości, która budzi większe emocje. Chodzi o model WRX STI S208. W tym przypadku możemy mówić o wzmocnieniu jednostki napędowej względem serii S207.

Z dwóch litrów pojemności silnika inżynierowie wycisnęli moc 325 koni mechanicznych, które współpracują z 431 niutonometrami maksymalnego momentu obrotowego. Przy napędzie na cztery koła i doskonałym zawieszeniu, parametry te gwarantują ponadprzeciętne emocje.

REKLAMA

Subaru WRX STI S208
Subaru WRX STI S208

Poza zmianami pod maską, auto przeszło subtelne modyfikacje wyglądu, jak założenie nowych felg czy spoilera na klapie bagażnika. Inny jest też lakier, a dla zmniejszenia masy, dach wykonany został z włókien węglowych.

REKLAMA

REKLAMA

Subaru WRX STI S208
Subaru WRX STI S208

Szczęśliwych posiadaczy będzie w tym przypadku niewiele więcej, niż BRZ STI Sport, a procedura sprzedaży przebiegnie w podobny sposób. Producent wylosuje 450 szczęśliwców. Niestety tylko na rynku japońskim...

Zobacz także:
REKLAMA