Subaru WRX: to nie Impreza

W Los Angeles Subaru pokazało swój nowy model - WRX niestety urodą nie grzeszy. A WRX Concept zapowiadał się tak smakowicie!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 633 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niestety - wersja produkcyjna została ugrzeczniona i udziwniona. WRX, który wyjedzie na drogi raczej nie porwie tłumów swoją stylistyką. Z rzeczy godnych odnotowania - maska nadal ma swój legendarny wlot powietrza a w nadkolach w standardzie kręcą się 17-calowe felgi.

Pod maską WRX-a pracować będzie 2-litrowy doładowany silnik, który jest tylko nieznacznie mocniejszy od 2,5-litrowego poprzednika. Ma 271 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm (dostępny w przedziale 2000-5200 obr/min). W standardzie kierowca obsługuje 6-biegowy "manual", jednak w opcji znajduje się też skrzynia CVT z dwoma trybami ręcznymi.

Od 0 do 96 km/h (60 mph) auto przyspiesza w 5,4 sekundy (ze skrzynią CVT aż o sekundę dłużej). Również spalanie wypada na niekorzyść wersji z CVT, średnio WRX wyposażony w tą skrzynię spala o litr więcej na setkę.

WRX raczej nie trafi do Europy, natomiast możemy spodziewać się, że na naszym rynku dostępna będzie jego mocniejsza wersja - STI. Zadebiutuje ona prawdopodobnie już w styczniu w Detroit.

Fot: carscoops.com

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA