Subaru XV - zapowiedź auta koncepcyjnego

Koncepcyjną wersję następcy modelu XV, Subaru zaprezentuje w marcu na salonie samochodowym w Genewie ale już teraz w sieci znalazła się pierwsza ilustracja tego samochodu.

Subaru
Teaser Subaru XV Concept

Widoczny na pierwszych, częściowo zakamuflowanych grafikach samochód to koncepcyjna wizja następcy Subaru XV, czyli "uterenowionej" odmiany Imprezy. Na ilustracjach można dostrzec obręcze kół w nowym ciekawym wzorze, ostre krawędzie karoserii oraz pokaźnej wielkości osłonę dolnej części zderzaka. Samochód najprawdopodobniej będzie przypominał pokazany w Tokio model Subaru Impreza 5-Door Concept.

Auto koncepcyjne oraz produkcyjne mają zostać zbudowane w oparciu o nową modularną platformę podłogową - powstanie na niej cała rodzina modeli Impreza. Rozstaw osi samochodu koncepcyjnego ma wynieść 2,57 metra i takie same wymiary powinny znaleźć się w aucie seryjnym.

Nie ujawniono natomiast informacji o silnikach dostępnych w prototypowym Subaru XV. Spekuluje się, że do oferty zawitają całkiem nowe jednostki napędowe posiadające funkcję dezaktywacji połowy cylindrów, gdy silnik pracuje z niewielkim obciążeniem.

Obecna generacja Subaru XV zadebiutowała w 2011 roku. I chociaż model koncepcyjny jego następcy zobaczymy już 1 marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, to na wersję seryjną poczekamy co najmniej do końca roku.

 

REKLAMA