Subaru pracuje nad sportowym modelem

Samochód z centralnie umieszczonym silnikiem boxer turbo będzie dostawał wsparcie od dwóch elektrycznych motorów. Zanosi się na to, że Subaru bacuje nad konkurentem dla Hondy NSX.

Subaru STI Performance Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 800 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Według serwisu Car & Driver, który powołuje się na swoje bliżej nie określone źródło w japońskiej marce, Subaru ma testować prototypowy model w Kraju Kwitnącej Wiśni. Obecne próby i prace trwają w oparciu o testowy egzemplarz zbudowany na bazie Subaru BRZ.

Gdy samochód trafi do produkcji seryjnej będzie bazował na nowej, globalnej platformie Subaru. Głównym silnikiem umieszczonym centralnie ma być jednostka 1,6 turbo. Do tego dwa silniki elektryczne, z których jeden będzie napędzał oś przednią, a spalinowy oś tylną. To takie samo rozwiązanie, jak w Hondzie NSX. Moc całego układ według serwisu Car & Driver będzie sięgać 330 KM.

W ciągu dwóch lat Subaru ma przedstawić koncepcyjny model, bazujący na testowanym prototypie. Jeśli auto dostanie zielone światło, to jest szansa, że na rynku pojawi się przed końcem obecnej dekady.

Zobacz także:
REKLAMA