REKLAMA

Sukces Soula!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy crossover Kii wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjną sylwetką nadwozia oraz ładnie zaprojektowanym wnętrzem. To właśnie dzięki nim oraz dopracowanej technice, Soul szturmem zdobywa kolejne rynki.

Od stycznia, kiedy auto trafiło do sprzedaży w Europie do końca marca, sprzedaż auta na europejskich rynkach przekroczyła 5000 sztuk, co oznacza wyniki o 13% lepszy od przewidywanego przez Koreańczyków.

Soul oferowany jest w Polsce z dwoma silnikami do wyboru - albo 1,6-litrową jednostką benzynową, albo turbodieslem o tej samej pojemności. Ciekawostką jest, że każdy z nich generuje moc 126 koni mechanicznych.

Soul to pierwsze koreańskie auto, które zdobyło prestiżową niemiecką nagrodę reddot za stylistykę nadwozia. W Wielkiej Brytanii crossover Kii przez jeden z magazynów motoryzacyjnych uznany został natomiast najlepszym nowym modelem 2009 roku, a w USA otrzymał nagrodę za najlepiej zaprojektowane wnętrze.

Od stycznia z miesiąca na miesiąc sprzedaż Soula w Europie wzrasta. W styczniu zamknęła się wynikiem 1334 sztuk, w lutym sprzedano 1485 aut, w marcu zaś zostały zamówione przez klientów 2172 egzemplarze tego modelu.

Rynkowy debiut Soula w USA i Australii nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA