Suzuki Alto Works - mniejsza kopia MINI?

Suzuki Alto Works patrzy groźnym okiem, ma obniżone zawieszenie i duże felgi z niskoprofilowymi oponami. Wygląda więc na to, że spełnia wszystkie wymagania ostrego hatchbacka. Prawie wszystkie.

Suzuki Alto Works
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Suzuki zapatrzyło się na MINI JCW i nawet pożyczyło sobie od niego nazwę. Alto Works to pomysł japońskiego producenta na usportowionego, miejskiego gokarta. Jednak coś, gdzieś nie zagrało, ale po kolei.

REKLAMA

Alto Works wygląda nieźle. Ma sportowe zderzaki, dodatkowe nakładki progowe, czarne felgi w połysku z niskoprofilowymi oponami i pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe. We wnętrzu niewiele widać, ale w stosunku do zwykłego modelu środek nabrał nieco sportowych akcentów. Pojawiły się czerwone szwy na fotelach Recaro, kierownicy i mieszku przy gałce zmiany biegów, nakładki na pedały wykonano z aluminium, a zegary mają białe tarcze. Wygląda obiecująco...

Suzuki Alto Works

...do momentu aż przekręcimy kluczyk w stacyjce. Spod maski Alto Works wydobywa się dźwięk 3-cylindrowego "motorku" o diabelskiej pojemności 666 cm3 i mocy - uwaga - 51 KM! Moment obrotowy to 63 Nm. Moc przekazuje 5-biegowa, manualna skrzynia biegów na koła przednie. Nie podano oficjalnych osiągów. Może to i dobrze.

Suzuki Alto Works

Czy to nie bez sensu wypuszczać takie auto? Na pierwszy rzut oka mogłoby tak wyglądać, ale jeśli ktoś potrzebuje oszczędnego, dynamicznego i małego "mieszczucha" o zadziornym wyglądzie, Alto Works to całkiem fajna propozycja. Tym bardziej, że w Polsce też znamy modele, które udają samochody sportowe, a są małymi samochodami segmentu A. Takim przykładem może być Skoda Citigo Monte Carlo.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA