Suzuki Baleno oficjalnie - Targi Frankfurt 2015

Wiemy już, jak będzie wyglądać nowe Suzuki Baleno. Samochód, który na chwilę zniknął z rynku, pojawia się w nowej odsłonie.

Nowa odsłona Suzuki Baleno przypomina bardzo koncept iK-2, który miał premierę w Genewie. Wersja produkcyjna dużo z niego przejęła. Linia nadwozia jest taka sama, natomiast delikatnie zmienił się przedni pas oraz kilka detali.

Suzuki pozycjonuje Baleno jako auto z segmentu kompakt, ale prezentowany wcześniej koncept był pozycjonowany segment niżej. Pod względem ilości miejsca samochód ma konkurować z czołówką, ale producent nie zdradził jeszcze detali na ten temat.

Pod maską pojawi się nowa jednostka benzynowa o nazwie BOOSTERJET. Będzie to silnik o pojemności litra wyposażony w bezpośredni wtrysk oraz turbodoładowanie. Jednostka będzie wspomagana przez układ SHVS, który będzie wspomagał pracę rozrusznika. Mały motor ma zapewnić dobre osiągi przy niskim spalaniu.

Nowe Suzuki Baleno odsłoni wszystkie karty już 15 września podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Sprzedaż ruszy wiosną przyszłego roku.

Zobacz również:
REKLAMA