[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Suzuki Jimny – Paris Motor Show 2018 (wideo)

Przyjrzeliśmy się z bliska nowemu Jimnemu. Ta niewielka, sympatyczna terenówka ma szanse zostać prawdziwym hitem.

Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018 Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018

Zanim jeszcze oficjalnie trafił do sprzedaży, polscy dealerzy Suzuki już zaczęli odczuwać jego popularność zbierając w sumie ponad 100 zamówień. Przypomnijmy, że podstawowy model Jimny kosztuje 67 900 zł – to wersja Comfort. Za lepiej wyposażoną odmianę Premium zapłacimy 71 900 zł, 8 tys. zł więcej kosztuje topowa XLED.

Już podstawowa wersja ma klimatyzację, tempomat czy 6 poduszek powietrznych, Premium jest bogatsza o… centralny zamek czy elektryczne szyby z przodu, a najbogatsza XLED ma na pokładzie system multimedialny z łączem bluetooth, LED-owe reflektory czy automatyczną klimatyzację. Dokupić można za nieco ponad 2000 zł lakier metalizowany, dwukolorowe malowanie nadwozia kosztuje ponad 3000 zł.

REKLAMA

Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018 Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018

Jimny, tak jak jego poprzednik, który na rynku wytrzymał 20 (!) lat, jest oparty na ramie, do tego ma sztywny tylny most i spory prześwit. Dźwignią na tunelu środkowym można wybrać trzy rodzaje napędu. Standardowo jeździmy więc w trybie tylnonapędowym, są jeszcze 4x4 oraz 4x4 z przełożeniem pełzającym. Siłą napędowa trafia na koła poprzez 5-biegową przekładnię mechaniczną.

Moc pochodzi z 1,5-litrowego silnika benzynowego, bez turbodoładowania. Osiąga on 102 KM mocy, co pozwala rozpędzić się Jimnemu maksymalnie do 145 km/h. W przyszłości należy spodziewać się jeszcze silnika turbo, prawdopodobnie o pojemności 1 litra.

REKLAMA

Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018 Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018

Jimny, mimo niewielkich rozmiarów, okazuje się całkiem przestronne w środku. Tylne dwa fotele można położyć na płasko, co więcej, to samo można zrobić z oparciami przednich foteli. Jimny może więc sprawdzić się nawet jako „noclegownia” dla dwóch osób. Fotele okazuję się całkiem wygodne, wyposażenie okazuje się bardzo przyzwoite – jest port USB, systemy bezpieczeństwa (np. ten odczytujący znaki drogowe), podgrzewane siedzenia czy system nawigacji.

REKLAMA

Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018 Suzuki Jimny - Paris Motor Show 2018

Więcej o nowym modelu oraz kilka ujęć prekursora Jimnego na filmie poniżej. Natomiast raport z jazdy tym modelem przedstawimy w listopadowym numerze „auto motor i sport”, który ukaże się w kioskach 12 października. Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym Paris Motor Show 2018

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij