REKLAMA

Suzuki Jimny doczekał się następcy

Suzuki Jimny w obecnej wersji powstaje już od dwudziestu lat. Dzielna japońska terenówka właśnie doczekała się następcy. Fani surowej formy tego modelu nie będą zawiedzeni!

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-3
SPRAWDŹ OFERTY

Wygląd nowej generacji Suzuki Jimny'ego jest nam już znany od kilku miesięcy, za sprawą przecieków, o których pisałem jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Teraz producent wreszcie zdecydował się pokazać oficjalne zdjęcia, które tylko potwierdzają to, co wiemy od wielu miesięcy.

Suzuki Jimny jest niedużym, pudełkowatym samochodem z klasycznym kształtem dwubryłowego nadwozia. Jednym się podoba, innym nie. Jak to w życiu. Jego niewątpliwym atutem jest jednak przydatność do jazdy w terenie. Nawet w trudnych warunkach błotnisto-śniegowych nieduże Suzuki dzielnie brnie do przodu, zostawiając w tyle większość SUV-ów i dorównując kroku większości terenówek.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018

I to jedna z kwestii, która w nowym modelu nie powinna się zmienić. Auto będzie bowiem oparte na ramie, jak prawdziwą terenówkę przystało. Na rynku została już tylko garstka modeli z takim rozwiązaniem. Do tego warto dodać sztywny tylny most i spory prześwit i mamy przepis na kolejny udany model.

Napęd na cztery koła AllGrip Pro jest dołączany. Podobnie jak w poprzednim modelu standardowo napędzane są koła tylne, a w trudnym terenie z pomocą przychodzi reduktor.

REKLAMA

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018

Co do silników, przypuszczalnie jednym z nich może być 1-litrowe turbo, znane choćby z nowego Ignisa. Inne doniesienia mówią raczej o 1,2-litrowym motorze Dualjet, jako tańszej i prostszej konstrukcji.

Teraz wygląd. Najwięksi fani designu Jimny'ego mogą odetchnąć z ulgą. Nowa generacja będzie mieć w dalszym ciągu sylwetkę utworzoną z pionowych i poziomych linii. Tak kanciastych aut na rynku już prawie nie ma, nie licząc kultowej Klasy G Mercedesa.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018

Z przodu pojawia się wyrazisty pas, na którym zamontowano klasyczny pięciootworowy grill. Reflektory będą znów okrągłe, jak w poprzednich generacjach auta, z okrągłymi, osobno umieszczonymi kierunkowskazami oraz światłami przeciwmgłowymi o tym samym kształcie. Przechodząc do tyłu, mamy tu klasycznie umieszczone koło zapasowe i klapę otwieraną na bok, a także światła umiejscowione w zderzaku.

Profil auta jest bardzo klasyczny. Jedyną ekstrawagancją jest lekko opadająca dolna linia okien, na wysokości lusterka wstecznego, a także koła w stylu retro. Trzeba jednak przyznać, że po dłuższym przyglądaniu się nowemu Jimny'emu, nie sposób odmówić mu osobistego uroku. Nawet jeśli wygląda, jakby narysowało go dziecko.

REKLAMA

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018

Kabina nowego Suzuki Jimny bardzo się zmieni, w porównaniu do obecnej wersji. Będzie równie surowa pod kątem stylizacji i czuć w niej ducha dawnych terenówek - popatrzcie na genialnie wyglądające zegary czy uchwyt przed pasażerem.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018

Przyciski i pokrętła wyglądają na wygodne w użyciu, nawet w grubych rękawiczkach podczas zimowych wypraw. Z kolei na środku deski rozdzielczej widzimy ukłon w stronę nowoczesności, w postaci dużego wyświetlacza dotykowego.

REKLAMA

Suzuki Jimny 2018
Suzuki Jimny 2018

Oficjalna premiera zaplanowana jest na początek lipca, ale w Japonii. U nas pojawić się ma dopiero w przyszłym roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA