Suzuki Kizashi w Polsce

Suzuki, Kizashi
Suzuki Kizashi
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszy prototyp modelu Kizashi został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2007 roku. Drugi prototyp Kizashi został przedstawiony pół roku później, na 78 Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, z kolei odsłona Kizashi 3 miała miejsce na New York International Auto Show. Entuzjastyczne reakcje publiczności sprawiły, że Suzuki Motor Corporation podjęło decyzję o rozpoczęciu produkcji tego modelu.

Japońskie słowo "Kizashi" oznacza preludium, nadejście czegoś wspaniałego. Ma to być "połączenie japońskiej niezawodności, europejskiego stylu, doskonałych osiągów i walorów jezdnych, które dają prawdziwą radość z jazdy". Tak ten model opisuje producent.

W polskich salonach sprzedaży, Kizashi w wersji Sport zadebiutuje jeszcze w tym roku. W wyposażeniu standardowym ma mieć m.in. ksenonowe reflektory, siedem poduszek powietrznych, dwustrefową klimatyzację automatyczna i skórzaną tapicerkę. Dostępny będzie z silnikiem benzynowym o pojemności 2,4 litra i mocy 178 KM. Klienci będą mogli wybrać wersję z napędem na przednią oś i manualną skrzynią biegów albo odmianę z napędem na cztery koła i bezstopniową skrzynią CVT.

Model z napędem na przednią oś ma się rozpędzać do 215 km/h, a pierwsze 100 km/h pojawi się na prędkościomierzu po 7,8 sekundy od startu. Zużywać ma średnio 7,9 litra benzyny na 100 km. Czteronapędowiec będzie rozpędzał się do 205 km/h, przyspieszenie do 100 km/h zajmie mu 8,8 sekundy i spali średnio 8,3 l/100km.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA