Suzuki SX4 – lekko odmieniony

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Żeby było śmieszniej, oba samochody powstają w tej samej węgierskiej fabryce Suzuki, ale to Fiat ma pierwszeństwo. Tak było zarówno w momencie premiery tego modelu, jak i teraz - przy okazji faceliftingu.

SX4 na zewnątrz zmieniło się bardzo niewiele, przez co jest prawie nie do odróżnienia od modelu sprzed zmian. Inne są jedynie przedni zderzak oraz wnętrze tylnych lamp. Dodatkowo pojawiły się nowe 16-calowe obręcze aluminiowe, a także pakiet stylistyczny o nazwie "Aero".

Wnętrze to przede wszystkim zmodernizowana konsola środkowa, nowy zestaw wskaźników oraz kierownica z podświetlanymi przełącznikami. Dodatkowo, dla zwiększenia wygody pasażerów, inżynierowie Suzuki zastosowali nowe elementy wygłuszające w układzie napędowym, w mechanizmie zmiany biegów oraz w nadwoziu.

Zmiany nie ominęły także jednostek napędowych. 1,9-litrowy turbodiesel produkcji Fiata został zastąpiony przez silnik 2.0, wytwarzający maksymalny moment obrotowy 320 Nm przy 1500 obr/min, zamiast 280 Nm przy 2000 obr/min.

W nowym silniku benzynowym o pojemności 1.5 litra, o zmiennych fazach rozrządu VVT obniżono poziom emisji CO2 do 139g/km przy średnim zużyciu paliwa, wynoszącym tylko 6.1 l/100km.

Benzynowy silnik o pojemności 1,6 l z układem zmiennych faz rozrządu zapewnia teraz lepsze osiągi, a przy tym jest bardziej przyjazny dla środowiska. Jego moc wzrosła ze 107 do 120 koni mechanicznych, natomiast zużycie paliwa i poziom emisji spalin zmalały, odpowiednio ze 165 do 143 g/km oraz z 6,8 do 6,2 litra na 100 km.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA